Hirt a Černý mají covid a na Giru končí, Soudal Quick-Step pokračuje s pouze třemi závodníky!

17.05.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Hirt a Černý mají covid a na Giru končí, Soudal Quick-Step pokračuje s pouze třemi závodníky!

Hned čtyři jezdci Soudal Quick-Step jsou pozitivní na covid-19 a odstupují z Giro d'Italia před startem 11. etapy. A bohužel jsou mezi nimi i oba čeští zástupci Josef Černý a Jan Hirt. Nemocní jsou také Louis Vervaeke a Mattia Cattaneo. Belgický tým tak nastoupí s pouze třemi jezdci.

Měl to být nejdůležitější a nejlepší závod celé sezóny pro Soudal Quick-Step, je z něj však spíš noční můra. Soudal Quick-Step přišel o pět jezdců z osmi. Po odstoupení Remca Evenepoela po 9. etapě, končí také Jan Hirt, Josef Černý, Louis Vervaeke a Mattia Cattaneo před 11. etapou Giro d'Italia. Po nedělním pozitivním testu Evenepoela proběhlo další kolo testování jezdců a personálu, kteří zůstali v Itálii a dopadlo to podle očekávání. 

"Po pozitivním výsledku Remca v neděli večer jsme měli další dva jezdce, kteří se v pondělí ráno necítili dobře, ale antigenní testy byly negativní. Proto byl u zbývajících sedmi jezdců proveden PCR test, jehož výsledky ukázaly, že čtyři kluci jsou pozitivní. Závodníky a personál, kteří zůstávají v závodě, budeme nadále sledovat a provádět náš protokol testování," říká Toon Cruyt, lékař týmu.

V závodě pokračují pouze Ilan Van Wilder, Pieter Serry a Davide Ballerini. Ovšem na jak dlouho? Pozitivní jezdci nebyli v izolaci, nákaza se mohla volně šířit dál. A šíří se i v dalších týmech, před 11. etapou končí také Andrea Vendrame z týmu AG2R Citroen (francouzský celek má v závodě ještě šest jezdců). Kvůli covidu odstoupil také Stefano Gandin (Corratec-Selle Italia) a nemocní jsou i Jonathan Caicedo (EF Education-EasyPost) a Natnael Tesfatsion (Trek-Segafredo), kteří nemají pozitivní testy na covid. Celkem osm jezdců nenastoupilo na start 11. etapy. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE