Hledáme pamětníky závodů Brno-Mikulov-Brno a Brno-Velká Bíteš-Brno

16.01.2020 | Libor Matějka, foto archiv Favoritu Brno

Hledáme pamětníky závodů Brno-Mikulov-Brno a Brno-Velká Bíteš-Brno

Letos se brněnský Favorit rozhodl obnovit svůj jarní závod Brno - Mikulov - Brno. Hledáme pamětníky, kteří si vzpomenou, jakou podobu měly jarní závody na jižní Moravě obecně.

V archivu TJ Favorit Brno jsme našli důkaz z ročenky Favoritu 1977, že v tomto roce nahradil závod do Velké Bíteše a zpět původní jarní klasiku Brno - Mikulov - Brno.

Z výstřižku je zřejmé, že se první Bíteš jela v pátek. Tuším, že i já jezdil tento závod v pátek a potom v sobotu a v neděli se jely závody v Břeclavi. Bylo to tak? 

RoadCycling.cz by chtěl ve spolupráci s pořadateli z Favoritu a při příležitosti obnovy závodu Brno - Mikulov - Brno, zrekonstruovat celé jaro, které bylo vždy na jižní Moravě bohaté na závody. Jezdilo se zde mnoho závodů se startem a cílem především v Brně, vedle dvou zmíněných akcí, také Brno - Moravská Třebová - Brno, Brno - Znojmo - Brno, Brno - Prostějov - Brno..., i když si nejsme jisti, který z těchto závodů byl jarní a který se jel později v sezóně.

Přivítáme vzpomínky, ale především výstřižky z novin, výsledky a fotografie. Případné vzpomínky, nebo dokumenty posílejte na emailovou adresu:  vaishar.favorit@seznam.cz, nebo napište zde v diskuzi, případně v diskuzi našeho facebookového účtu. 


Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


defekt
Brno Znojmo se jezdilo až v létě. Vzpomínám na jeden Mikulov, když závodník Sokolu Syrovicce Beránek (bylo těch Beránků více) si vzpomněl, že si zkontroluje přední vyhazovák. Ruka zůstala ve špicích, následoval obrovský hromadný pád a doprovodné V3S, které dodávala Dukla, byly plné zničených kol.
16.01.2020 9:13:42
Silničář
Dlouhá léta se na Moravě jezdilo v pátek Brno -Velká Bíteš -Brno a za dobrého počasí byl cíl na velodromu ( dokonce Bíteš jezdil také starší dorost). V sobotu Břeclav okruhy cca 30 km a v neděli klasický Hlohovec. Pánové z Břeclavi sice uvádějí,že Hlohovec byl otvírák ale to pravda není.
19.01.2020 13:08:56