Ineos Grenadiers posílí Fraile, Heiduk a Turner

04.11.2021 | Marek Matějka, foto ASO / Fabien Boukla

Ineos Grenadiers posílí Fraile, Heiduk a Turner

Kromě Elii Vivianiho přestupují v příští sezóně do britského celku také Bask Omar Fraile, Němec Kim Heiduk a Brit Ben Turner.

Omar Fraile patřil v posledních letech k oporám týmu Astana. Všestranný cyklista je současným španělským mistrem a expertem na dlouhé úniky. V dresu Astany vyhrál etapy na Tour de France, Kolem Baskicka a Kolem Romandie. Je však také spolehlivým domestikem. 

Kim Heiduk se letos stal mistrem Německa v kategorii U23. Rychlý sprinter a klasikář typově připomíná mladého Johna Degenkolba. Jedenadvacetiletý závodník přestupuje z německého kontinentálního týmu Lotto - Kern Haus.

Dvaadvacetiletý Ben Turner přichází z týmu Trinity Racing, kde kombinoval silniční cyklistiku s cyklokrosem. Turner patří k talentovaným časovkářům a všestranným cyklistům.

Všichni tři výše jmenovaní získali dvouletou smlouvu v Ineos Grenadiers. Britský tým pro příští rok získal celkem šest nových jezdců, kromě Fraileho, Heiduka, Turnera a Vivianiho přijdou také Brit Ben Tulett (Alpecin - Fenix) a Američan Magnus Sheffield (Rally). 


Marek Matějka
Všechny články autora

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste