Jakub Bouček bude i v příštím roce jezdit za Israel Cycling Academy

24.11.2021 | Marek Matějka, foto Jan Brychta / Závod míru U23 / Course de la Paix U23 Grand Prix Jeseníky, Sirotti

Jakub Bouček bude i v příštím roce jezdit za Israel Cycling Academy

Dvacetiletý český cyklista Jakub Bouček bude v sezóně 2022 pokračovat v barvách týmu Israel Cycling Academy. Farma WorldTour týmu Israel Start-Up Nation bude mít celkem 16 závodníků.

Israel Cycling Academy je od svého založení spojena s českou a slovenskou cyklistikou a bude tomu tak i v příštím roce. Jakub Bouček do izraelského týmu přestoupil loni z Topforex - Lapierre a kromě startů s kontinentálním týmem dostal příležitost i v sestavě WorldTour, na konci sezóny absolvoval italské klasiky Giro dell'Emilia a Milano - Torino. Dvacetiletý cyklista patří k našim nejtalentovanějším vrchařům, ale silný je i v časovce, letos skončil druhý na domácím šampionátu v časovce v kategorii U23 za Tomášem Kopeckým.

Podílel se na úspěchu českého národní týmu na Závodě míru U23, kde obsadil 16. místo v celkovém pořadí a 6. místo v soutěži mladých závodníků. Důvěřují mu i v Izraeli a v týmu nadějí bude jezdit i v sezóně 2022. Akademie se zaměřuje na rozvoj talentovaných cyklistů, z nichž polovina jsou Izraelci. Dostat do světové cyklistiky víc kvalitních izraelských cyklistů je hlavním úkolem akademie a vlastně celého projektu Israel Start-Up Nation. 

Ale výsledky zatím dělají spíše zahraniční cyklisté, akademie si připsala čtyři vítězství, dvě díky Odedu Kogutovi, který vyhrál izraelské šampionáty v kategorii U23 a další dvě vítězství přidali Australan Alastair MacKellar a Brit Mason Hollyman na portugalských etapových závodech. Posunout se o dvě úrovně výš, až do Israel Start-Up Nation se podařilo Australanovi Tajovi Jonesovi. Jedenadvacetiletý cyklista přestoupil už v polovině letošní sezóny a v budoucnu se od něj očekávají vítězství v hromadných dojezdech.

Akademie před další sezónou posílila. Především přichází Ital Marco Frigo. Všestranný talent vyhrál v roce 2019 italské mistrovství v kategorii U23, o rok později byl 14. v celkovém pořadí Czech Tour a druhý v soutěži o bílý dres a letos obsadil 11. místo v celkovém pořadí Tour de l'Avenir. Měl by být přirozeným lídrem týmu, očekává se od něj úspěšná kariéra mezi profesionály. Ve 21 letech se do WorldTour ještě nedostal a před novou sezónou musel hledat nové angažmá, protože tým SEG zanikl. 

Zajímavou posilou je Američan Cole Kessler. Letošní juniorský mistr USA v časovce je specialistou na jízdu proti stopkám a má potenciál dostat se až do WorldTour. Příležitost dostane i Simon Nagy, slovenský cyklista a syn bývalého slovenského reprezentanta Róberta Nagyho. Dvacetiletý Simon přichází z Cycling Academy Trenčín.

Akademie má také nového hlavního sportovního ředitele, Kanaďana Gordona Frasera. Nahrazuje Australan Zaka Dempstera, který odchází na pozici sportovního ředitele v Israel Start-Up Nation. Fraser zmiňuje především nutnost vychovat dobré izraelské cyklisty: "Budeme pokračovat na velmi důležitém úkolu a tím je pomoci izraelským talentům do WorldTour. Už je to několik let, co poslední Izraelec přestoupil do ISN a to chci změnit. Chci vyhrávat závody a chci z týmu udělat jednu z nejproduktivnějších a nejlepších development sestav na světě."


  

  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste