Jan Hirt nominován na UAE Tour

17.02.2021 | Marek Matějka, foto Cor Vos/Intermarché - Wanty Gobert

Jan Hirt nominován na UAE Tour

Jan Hirt zahájí letošní sezónu na prvním podniku série WorldTour. Český cyklista se poprvé představí v dresu Intermarché - Wanty Gobert.

Etapový závod UAE Tour je první akcí série WorldTour a pro belgický tým Intermarché - Wanty Gobert je to první významný závod po získání licence WorldTour. Na blízký východ berou své nově zakoupené vrchaře, kromě Jana Hirta jsou to Louis Meintjes a Rein Taaramae. V sestavě jsou také Wesley Kreder, sprinter Riccardo Minali, vrchař Simone Petilli a Kévin Van Melsen. 

Pro Jana Hirta je to příležitost zapsat se v týmu Intermarché - Wanty Gobert jako jeden z případných lídrů na vrchařské závody. Českého cyklistu a jeho týmové kolegy a soupeře čeká sedm etap. Začíná se sprinterskou etapou, druhý den je na programu časovka na 15 kilometrů a třetí přijde první horský dojezd na vrhol stoupání Jebel Hafeet (10,6 km, 6,9 %). V páté etapě závodníci končí na vrcholu stoupání Jebel Jais (21,5 km, 5,4 %). Hirt tak bude mít minimálně dvě příležitosti otestovat svou formu v náročných výjezdech. 

Hirt, Meintjes a Petilli ve Spojených arabských emirátech začínají sezónu, ostatní jezdci už za sebou nějaké starty mají. Debut čeká také dva noé sportovní ředitele, zkušené manažery a trenéry Valeria Pivu a Aikeho Visbeeka. Ital Valerio Piva přišel stejně jako Jan Hirt z polského CCC a objasnil, jaké má tým Intermarché - Wanty Gobert na UAE Tour ambice: "Máme silnou a ambiciózní sestavu. Riccardo Minali je v dobré formě a bude mít podporu Wesleyho Kredera a Kévina Van Melsena v rovinatých etapách. Pro dva horské dojezdy bereme Jana Hirta, Louise Meintjese, Simone Petilliho a Reina Taaramaeho. Po prvních třech dnech, po časovce a dojezdu na Jebel Hafeet, budeme mít představu o celkovém pořadí. Na základě toho určíme, kdo bude chráněným závodníkem ve větrných etapách na konci závodu." 

Letošní rok je pro Intermarché - Wanty Gobert přechodný. Tým nemá dostatečně silný kádr, aby mohl konkurovat nejlepším celkům WorldTour, i když pro letošní rok získal licenci, Každé vítězství a každý úspěch se počítá a získat například etapu už na UAE Tour by bylo velkým povzbuzením. Budou to totiž mít v první lize velmi těžké. "Na startu UAE Tour bude spousta špičkových závodníků, ale stejně jako pro naše závodníky, i pro ně to bude první velký test. Takže je těžké určit přesné cíle. Doufám, že mě Rein Taaramae díky svým časovkářským schopnostem překvapí v celkovém pořadí. Už má za sebou GP Marseillaise a Etoile de Bességes, kde navíc byla časovka, takže je o krok před ostatními. Všichni se těší na závodění, takže by to měla být zajímavá bitva," dodává Valerio Piva o závodě, který začíná v neděli 21. února. 


 

    

 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE