Dopolední časovka pořádně zamíchala průběžným pořadím etapového závodu Gracia Orlová. Jenny Rissveds ze švédského národního týmu porazila Belgičanku Saru Van De Vel (Fenix-Deceuninck) o pouhé 2 sekundy a třetí Rakušanku Leilu Gschwentner (Maxx-Solar Rose) o 17 sekund. 

Nejdůležitější však byl časový rozdíl mezi prvními třemi v celkovém pořadí. Vítězka první etapy a doposud vedoucí Polka Dominika Wlodarczyk (MAT Atom Dewelopment) zajela až desátý nejlepší čas a ztratila 38 sekund na úřadující mistryni Švédska v závodě s hromadným startem. Linda Zanetti (UAE Development), vítězka královské 2. etapy, zaostala na 17. příčce o 49 sekund a propadla se z průběžné druhé příčky na čtvrté místo.

Po časovce se radují především Švédky, protože kromě Rissveds se dařilo i Emilii Fahlin. Vítězka Gracie z roku 2018 obsadila páté místo s odstupem 19 sekund a v celkovém pořadí se posunula až na třetí místo s odstupem 33 sekund na vedoucí krajanku. Na Dominiku Wlodarczyk ztrácí jen 5 sekund. 

Polka aspoň udržela bílý trikot pro vedoucí závodnici bodovací soutěže. Ale i zde se Rissveds přiblížila, na druhém místě má stejný počet bodů. 

Kvasničková drží šestou příčku 

Stejně jako loni zazářila talentovaná Eliška Kvasničková (Brilon). Dokonce zajela o jednu příčku lepší výsledek, než v roce 2022. Kvasničková na sedmém místě ztratila 31 sekund a v průběžném pořadí poskočila o dvanáct příček výš. Na šestém místě ztrácí 1:07, stejně jako pátá Němka Karoline Goldschmidt (Stuttgart). 

Odpolední etapa prověří taktiku a šikovnost závodnic 

Účastnice Gracie si neodpočinou ani odpoledne, protože už v 15:30 začíná 4. etapa se startem v Dětmarovicích a cílem v Orlové. Na cyklistky je připraveno pět okruhů dlouhých 11,7 kilometru. S desetikilometrovým nájezdem na okruh celá etapa měří jen 68,5 kilometru, takže závodní nasazení bude nepochybně vysoké od startu. 

Očekáváme agresivní taktiku od polského týmu MAT Atom Deweloper. Loni se jim v dojezdu do krátkého kopce podařilo obsadit první dvě příčky. Wlodarczyk byla před rokem druhá, klasikářský závěr etapy jí nepochybně vyhovuje. Navíc potřebuje stáhnout téměř půl minuty ztráty na žlutou Jenny Rissveds a ubránit se před dotírající Emilii Fahlin.