Josef Černý nominován na Giro d’Italia

28.09.2020 | Marek Matějka, foto Sirotti

Josef Černý nominován na Giro d’Italia

Český mistr v časovce se opět podívá na Giro d´Italia. Josefa Černého vybral tým CCC do konečné sestavy a dá mu možnost útočit na etapové vítězství.

Polský celek CCC se na druhé Grand Tour letošního roku opět zaměří na jednotlivé etapy. Příležitost zvítězit v některé etapě tak budou mít všichni muži v oranžových dresech, včetně Josefa Černého. Do sestavy CCC se dostali Josef Černý, Víctor de la Parte, Kamil Gradek, Pavel Kočetkov, Kamil Malecki, Joey Rosskopf, Attila Valter a Ilnur Zakarin.

Právě zkušený ruský vrchař bude lídrem týmu, ale jeho postavení v celkovém pořadí není nejvyšším cílem. Mnohem důležitější jsou etapová vítězství. Na Tour de France se ke stejnému cíli jezdci CCC, navíc v silnější sestavě, ani nepřiblížili. Letošní rok je pro CCC velmi špatný, na kontě má jen 8 vítězství a to pouze z národních šampionátů a ze závodů 1. kategorie. A je už v podstatě jisté, že tým do příštího roku nepřežije. 

Giro je pro nominované příležitostí na sebe upozornit a získat smlouvu v jiném týmu. Snadné to ale nebude. "Máme sestavu se zkušenými závodníky a debutanty a naším hlavním cílem jsou etapová vítězství. Ilnur Zakarin zkusí celkové pořadí, ale je to jeho první závod od pádu na Tour de France, takže jsme v tomto ohledu opatrní. Ilnur loni vyhrál etapu na Giru a rádi bychom toho dosáhli i my," vysvětluje Gabriele Missaglia, vedoucí sportovních ředitelů na Giro d´Italia. 

"Josef Černý, Kamil Gradek, Pavel Kočetkov a Joey Rosskopf budou chodit do úniků a tři časovky jsou dobrou šancí pro naše národní mistry Černého a Gradeka. Dále máme dva vrchaře Víctora de la Parteho a Attilu Valtera," dodává Missaglia. 

Černý letos zaujal nejen ziskem druhého českého titulu v časovce, ale také vítězstvím v časovce na Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine. Povedené Giro by mohlo prudce zvýšit jeho hodnotu. 

"Jsem moc rád, že se opět postavím na start Gira, protože být vybrán do sestavy na Grand Tour je vždy pocta. Samozřejmě to bude jiné Giro než loni, kvůli covidu a odlišnému datu konání. Doufám, že zajedu nějaký výsledek a předvedu dres CCC v nejlepším možném světle. Už jsem si pár etap vybral, ale musím to ještě probrat s Marcem Pinottim a sportovními řediteli. A uvidíme, jak se závod bude vyvíjet. Jedou se tři časovky a tak se chci ukázat ve svém dresu národního mistra a chci naskočit do několika úniků," přibližuje český cyklista své ambice. 


      

      

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


piratelu
Přeji Pepovi aby si našel na příští rok dobré angažmá. I když po včerejším výkonu tomu moc nevěřím. Očekával jsem od něho trochu víc. Takže Elkov... Ale rád bych se spletl...
28.09.2020 19:13:15
K12
piratelu.... Nikdo kdo řeší angažmá jezdců včerejší závod u Pepy nemohl řešit, každý ví, že takové stojky na něho nejsou... Je to časovkář který dokáže přejet kopce "do tahu" letos jezdí opravdu dobře a pokud se mu něco povede na Giru angažmá se mu určitě povede. Za mě ale včera i na tour a dá se říct celý letošní rok je velké zklamání Honza Hirt. Tomu to teda letos nesedlo a jestli vidíš Pepu příští rok v Elkovu tak za mě tam bude za letošní výsledky podepsaný dřív Hirt. Ale doufám že se pletu už ukázal hodněkrát že na WT má je skvělý vrchar a letošní sezóna je jen klopítnutí.
28.09.2020 19:32:46
piratelu
S Hirtem máš pravdu. a vlastně i Pepou... Přeji oboum dvoum aby se v WT udrželi. I když to bude těžký. Právě jsem si přečetl, že CCC licenci převzal Circus - Wanty Gobert. Uvidíme koho si nechají. Také ještě by mohl pomoci René Andrle a ty izraelci...
29.09.2020 19:26:34