Katusha se spojí s dalším týmem

13.09.2019 | Marek Matějka

Katusha se spojí s dalším týmem

Tým Katusha Alpecin podle rádiové stanice RTVE zažehnal zánik. Švýcarský celek se spojí s jiným, zatím neznámým, týmem. Spojí dvou týmů však vždy odnese několik závodníků a ostatních členů sestavy.

Tým Katusha Alpecin drží licenci WorldTour i na další rok, ale kvůli nedostatku finančních prostředků od sponzorů hrozil původně ruskému celku konec. Katushu opouští sponzor Alpecin a dodavatel kol Canyon.

Igor Makarov, majitel týmu a ruský miliardář slíbil tým financovat z vlastní kapsy, pokud se nenajde jiné řešení, což ostatně částečně dělá i teď. Katusha je sice výrobcem oblečení, ale bez dostatečného finančního zázemí, Makarov musí značku i stáj dotovat. Po odchodu Alpecinu a Canyonu je situace mnohem horší, ale vše by mělo vyřešit spojení s jiným týmem. 

Závodníci byli o spojení s jiným týmem informováni včera. Smlouvu na příští rok má jen jedenáct závodníků: Enrico Battaglin, Jenthe Biermans, Jens Debusschere, Alex Dowsett, Reto Hollenstein, Daniel Navarro, Nils Politt, Dmitrij Strachov, Harry Tanfield, Mads Würtz Schimdt a Rick Zabel. 

Tým přišel o lídra Ilnura Zakarina, který jde do CCC, s cyklistikou skončil Marcel Kittel a ostatní závodníci těžko vytvoří kolektiv, který by stačil lepším týmům WorldTour. Spojení s jiným týmem tak bylo asi jediným řešením. Ale se kterým týmem? Mluvilo se o více sestavách. Arkéa - Samsic byla jednou z nich, ale tato spekulace byla rychle vyvrácena. Hodně se mluvilo o belgickém týmu Corendon - Circus, ale i to je velmi nepravděpodobné. Belgičané se nemusí s nikým spojovat. 

Nejpravděpodobnějším nápadníkem je tým Israel Cycling Academy. Izraelská sestava chce už dlouho do WorldTour, ale finančně na to nestačí (tým vlastní podnikatelé Sylvan Adams a Ron Baron). Zvažovala spojení a spolupráci i jinými celky, ale Katusha by mohla být logickou volbou. V izraelském týmu má na příští rok smlouvu jen osm jezdců. Kromě Dana Martina jsou to Matteo Badilatti, Davide Cimolai, Itamar Einhorn, Hugo Hofstetter, Krists Neilands, Mihkel Raim a Tom Van Asbroeck. Spojení Katushy a ICA byl vytvořilo relativně silný tým WorldTour.

Navíc kdyby prodloužili někteří lepší závodníci obou celků, například Ben Hermans, Simon Špilak, Ruben Guerreiro, Ian Boswell, Marco Haller a další, vznikl by velmi solidní tým. Ale dostalo by se i na Daniela Turka, českého profesionála ve službách Israel Cycling Academy? Pro něj a pro spoustu dalších je to nepříjemná a nejistá situace. Každé spojení dvou týmů je vlastně zánikem jednoho celku, aby ten druhý mohl přežít. Takto pohltil tým Jonathana Vaughterse celky Cervélo a později Cannondale. Ale současný EF Education First žije dál. 


 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


koudy
Alespoň že tak. Byla by škoda kdyby tým Katusha Alpecin skončil!!
18.09.2019 10:58:52