Kristoff, Démare a Viviani na startu Okolo Slovenska

17.09.2019 | Marek Matějka, foto Sirotti

Kristoff, Démare a Viviani na startu Okolo Slovenska

Tři prvotřídní sprinteři a spousta dalších hvězd se letos vydala na start etapového závodu Okolo Slovenska. Především hromadné dojezdy by měly být velmi atraktivní.

Letošní ročník Okolo Slovenska je jednoznačně určený spurterům. Rozpis etap najdete v našem článku Zítra startuje Okolo Slovenska. Etapy jsou dlouhé a závod je ideální přípravou na Mistrovství světa. Rozhodovat bude individuální časovka a bonifikace v cíli etap s hromadným startem. 

Julian Alaphilippe, obhájce vítězství, sice letos nepřijel, zvolil jinou přípravu na světový šampionát, ale Deceuninck - Quick-Step se vrátil i s mistrem Evropy Eliou Vivianim. Ten bude největším favoritem hromadných dojezdů, zejména díky vynikající týmové podpoře. V sestavě je hned několik špičkových rozjížděčů spurtů - Michael Mørkøv, Fabio Sabatini, Yves Lampaert a Bob Jungels, dále Iljo Keisse a Petr Vakoč. Viviani sice na světový šampionát nepojede, ale Lampaert se dostal do mimořádně silného výběru Belgie. 

S Vivianim by měl soupeřit především Arnaud Démare z Groupama - FDJ. Démare letos vyhrál etapu na Giro d´Italia, ale jinak má na své poměry slabší rok. Vyhrál čtyři závody, loni to bylo devět a předloni deset. Musí zabrat, pokud se chce přiblížit číslům z minulosti a na Slovensku bude mít hodně příležitostí. Kromě Démara jedou také vynikající vrchaři David Gaudu a Sébastien Reichenbach a favorit časovky Stefan Küng. 

UAE Emirates přiváží Alexandra Kristoffa, bývalého mistra Evropy, stříbrného medailistu z Mistrovství světa, vítěze monumentálních klasik Milán - Sanremo a Kolem Flander a vítěze třech etap na Tour de France. Kristoff je v dobré formě, nedávno vyhrál etapu na Kolem Německa a na Slovensku je jasným lídrem svého týmu. 

Německá sestava BORA - hansgrohe své tři nejlepší sprintery nevzala a tak by příležitost mohl dostat domácí Erik Baška. Maciej Bondar by mohl uspět v časovce. Ve výběru je i Emanuel Buchmann, čtvrtý muž celkového pořadí Tour de France. 

Posledním WorldTour týmem na startu je CCC. Polský celek nemá v sestavě žádného závodníka, který by mohl ohrozit Démara, Vivianiho a Kristoffa. Přjeli spíše vrchaři, Laurens Ten Dam, Amaro Antunes a Riccardo Zoidl a talentovaný Georg Zimmermann, ale trať závodu jim svědčit nebude. 

Rychlí jsou však jiní závodníci. například Matteo Pelucchi z Androni Giocattoli - Sidermec, Eduard Grosu z Delko Marseille Provence, Rudy Barbier z Israel Cycling Academy, Emils Liepinš a Justin Jules z Wallonie - Bruxelles, Dušan Rajovič a Marko Kump z Adria Mobil a samozřejmě taky Alois Kaňkovský z Elkov Author. 


    

   Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste