Lampaert otočil skóre

20.09.2019 | Libor Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

Lampaert otočil skóre

Přetahovaná o vteřiny při Okolo Slovenska pokračuje. Do žlutého se oblékl Yves Lampaert (Deceuninck - Quick Step).

O tři vteřiny zaostával za vítězem časovky Stefanem Küngem (Groupama - FDJ) nyní má stejné tři vteřiny k dobru. I přes nejtěžší, nejdelší a prozatím nejchladnější etapu došlo k předpokládanému scénáři, tedy boji o bonifikační vteřiny.

Závěr etapy ovšem nebyl jednoduchý a tak došlo i k dělení pelotonu na cílové pásce. Ovšem opět jen v jednotkách vteřin. Počasí a prudký vítr nepřinesl dělení pelotonu na trati, jen v okamžiku, kdy vyjel peloton před Liptovským Hrádkem z lesa, došlo na terezín, ale očividně se profesionálům do dřiny spojené s jízdou na větru nechce a tak se peloton po chvíli opět sjel.

Samotný závěr byl technicky složitý, ale krásný. Vjelo se do úzkých uliček, závodníky čekalo prudké stoupání a velice technický dojezd. A to se dá očekávat i dnes v Hlohovci, také ve třetí etapě je cílové stoupání, navíc sedm kilometrů před cílem je poslední vrchařská prémie. Pochopitelně to není profil pro vrchaře, ale pro dobré klasikáře a je zde šance na útok silného jezdce. Snad atraktivitu dojezdu neovlivní přílišná taktika týmů.

Pro našeho nejlepšího v celkové klasifikaci Honzu Bártu jsou tyto dojezdy složité, ale drží se statečně v první desítce celkové klasifikace, i jako nejlepší závodník z kontinentálních týmů.


Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE