Letní set EKOÏ GORILLA GREIPEL - recenze

11.05.2019 | Lukáš Kroupa

Letní set EKOÏ GORILLA GREIPEL - recenze

Na začátek musím upozornit, že značku Ekoï jsem si od začátku oblíbil, a tak bude pro mě těžké být v hodnocení nestranný. Ale i to vlastně o něčem vypovídá – o tom, že s produkty této značky, které jsem měl tu čest vlastnit nebo vyzkoušet, jsem byl vždy spokojen. Dokonce bych si dovolil říct nadšen, na většině z nich jsem našel něco, na co jsem do té doby nebyl zvyklý. A to navíc za sympatickou cenu, eshop často nabízí výrazné slevové akce. Na druhou stranu to zvyšuje moje očekávání u každého dalšího přírůstku do mého arsenálu, takže jsem byl zvědavý, jestli se moje předpoklady potvrdí i tentokrát.

Tentokrát jsem měl příležitost vyzkoušet nový set letního dresu a krátkých kalhot EKOÏ GORILLA GREIPEL Fight ALS v červeném provedení. Při propagaci produktu je odkazováno na Andrého Greipela, který tím přispívá na boj proti Charcotově nemoci, a tak můžete mít z nákupu dobrý pocit dvakrát.

Na tomto místě upozorním případné pochybovače na normálně fungující eshop značky. Ačkoliv má českou lokalizaci a funguje na české doméně Ekoi.cz, systém běží ve Francii a odtud je i zboží posíláno, a to by mohlo někoho odradit. Nikdy jsem však neměl problém s doručením, které bylo rychlé a přesné, limit pro balné a poštovné zdarma je nižší než na mnoha českých obchodech a je zde bezproblémová možnost vrácení nebo výměny zboží stejně jako kdekoliv jinde. Prostě není se čeho obávat a rozhodně nehrozí komplikace jako při nákupech třeba z Číny.

Oblečení jsem testoval v typicky jarním počasí o letošních Velikonocích. Možná si pamatujete pestrou škálu teplot, která v tu dobu v Česku vládla – ráno jarně-podzimních 10°C, v poledne letních více než 20°C. V nižších teplotách jsem dres doplnil o tenké spodní triko a tenké návleky na nohy a ruce. V těch vyšších jsem pak jezdil pouze v dresu a kraťasech. Test proběhl na silničním kole. Myslím, že výsledky lze velmi dobře aplikovat i na MTB, což obráceně platit nemusí.

Dres je vyroben z tenkého, ale pevného materiálu. Celkem jsou na dresu použity čtyři typy látky – odolný vpředu, elastický na rukávech, dále prodyšný na zádech a konečně větrací a elastický na bocích.  Vepředu dres na celou jeho výšku rozepíná tenký zip, který skoro není vidět ani cítit. Vůbec nedochází k obvyklému nepopulárnímu boulení zipu při ohybu těla. Vzadu jsou klasické tři kapsy na gumu. Krátké rukávy jsou v závodním střihu upnuté bezešvé. Spodní lem dresu drží v jeho poloze v pasu silikonový proužek, stejně jako rukávy na bicepsu. Testovaný dres má krásnou červenou barvu s černými akcenty, na hrudi pak stylizovanou grafiku gorily evokující sílu Andrého Greipela. Vedlejším, ale důležitým efektem červené barvy je dobrá viditelnost na silnici. Krátké kalhoty mají bezešvý okraj na stehnech se silikonovým proužkem, originálně řešený pohodlný bezešvý lacl a pěknou barvu. Převažuje černá s červenými doplňky a motivem gorily. Kvalitní vložka nové koncepce vyrobená exkluzivně pro Ekoï obsahuje injekce lékařského gelu umístěné přesně a pouze tam, kde je nejvíc potřeba, tj. na úrovni sedacích nervů. Co víc si přát :-).

Důležitý poznatek se týká velikosti. Testoval jsem velikost L, která pro mou výšku 176 cm byla ideální, zatímco u oblečení jiných výrobců mi sedí S. Je pravda, že k výběru velikosti dobře navede i průvodce na eshopu, nicméně radím dávat si na to pozor a vybrat raději větší. U značky Ekoï se to zatím potvrdilo u všeho mého oblečení.

A teď k výsledkům testu. Abych se vyhnul spekulacím o případné podjatosti, začnu od negativ. Zaprvé ukončení zipu u krku – je tak dokonalé, že táhlo jezdce se v zapnutém stavu schová za lem látky, takže se nehoupe a nedře bradu. Ale zato se těžko nahmatává při snaze o rozepnutí. Možná hloupost, ale malá komplikace při jízdě to je. Zadruhé velikost kapes na zádech – ta je v podstatě standardní, ale měl jsem problém do nich vložit mobil do vodorovné polohy. Ve svislé poloze zase dosahoval až k hornímu okraji kapsy, takže jsem měl strach, že vypadne. A to mám na dnešní dobu kompaktní přístroj, trendem dneška jsou větší telefony. Bylo by dobré, aby aspoň jedna kapsa byla navržena na bezpečné uložení minimálně 6,5“ telefonu. A ač jsem se hodně snažil, další negativa jsem nenašel.

A teď už jen samá pozitiva a sociální jistoty :-). Dres i kalhoty mají výborný střih. Dobře mi padly, nikde netlačí, neškrtí, nic nepřebývá ani nechybí, do kalhot se dobře vejde zadek i předek J. Konkrétně musím vypíchnout rukávy, ty jsou opravdu luxusní, jen jsem zvědav, zda se časem nezačnou kroutit jako u jiných dresů s tímto střihem rukávů. A potom lacl u kalhot, ten mě příjemně překvapil, je profesionální, tenký, úsporný, ale přitom anatomický a dobře drží, při jízdě o kšandách vůbec nevím. A navíc dobře vypadá – aspoň to tvrdí moje manželka.

Na první dotek je cítit, že materiál je kvalitní. Tenký, lehký a přitom pevný a odolný. Byl jsem překvapen, že i v nižších teplotách tenká látka dresu dobře odolávala náporům vzduchu a dobře chránila tělo před prochladnutím – noviny už nebudete potřebovat. V teplotách lehce pod 20°C i bez spodní vrstvy nebyla zima. Naopak ve vyšších teplotách dres dobře větrá a zbytečně nehřeje. Dres nikde nevlaje a nepřečnívá a k eliminaci odporu vzduchu přispívá i samotný materiál. Věřím, že i životnost materiálu bude dlouhá, to ale prověří až delší čas používání.

Vložka kalhot, kromě toho, že je z kvalitního materiálu a má dobrý tvar, má i výborně zvolenou tloušťku. Rozhodně není tlustá a příliš vycpaná, je spíše tenčí, takže je dobře cítit kontakt s kolem. A přitom plní svou funkci, jak má – je pohodlná, tlumí drobné nárazy mezi sedlem a „kontaktní plochou těla“ a jistě ochrání i mikroflóru této oblasti svými antibakteriálními schopnostmi.

Závěrečné hodnocení. V nadcházející sezoně určitě půjde o moji nejoblíbenější sadu oblečení a její životnost otestuji častým používáním opravdu důkladně. Jsem přesvědčen, že přispěje k lepším závodním výsledkům i pocitům z jízdy. Plusy: skvělý střih, kvalitní materiál, moderní design, dobrá cena. Mínusy: schovaný zip a „pouze“ standardní velikost kapes. Celkem dávám této sestavě 98% a parkuji ve svém cyklosalonovém šatníku :-).

gallery


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste