LifeStyle Camper - do přírody s plným servisem

30.05.2021 | Libor Matějka, foto autor a Jiří Bartoň

LifeStyle Camper - do přírody s plným servisem

Je to obytňáček, který vám zajistí pohodu a zázemí v přírodě.

LifeStyle Camper patří do kategorie off roadových obytných přívěsů. Nemá cenu přesvědčovat vyznavače klasických obytných aut a kempingových přívěsů o výhodách přívěsů do terénu. Tento způsob kempování a žití v přírodě je populární v Austrálii, Jižní Africe, USA. U nás budou cílovými uživateli rybáři, myslivci a ti co se chtějí třeba vydat do rumunských hor, nebo třeba do Albánie... A možná také vyznavači gravelové cyklistiky.

Obytným autem, dnes převážně s předním náhonem, nebo s klasickým obytňákem se na nezpevněné cesty neodvážíte, uvíznete, zůstanete viset za převisy, složitější terény neprojedete. 

Cyklisté silničáři asi LifeStyle Camper neprožijí, ale může se stát základnou pro vaše gravelová dobrodružství. I vyznavači horských kol by našli uplatnění.


Je to přívěs do přírody, tady nežijete uvnitř, ale venku, kolem přívěsu. Ovšem všechno důležité máte sebou: příjemné spaní, vodu, plyn, elektřinu, úložné prostory.

Můžete si říci, že je to jako pod stan. Ano, způsobem trávení času je to stejné, ale stan a všechno vybavení musíte nacpat do auta, tady si vezete všechno za autem v luxusním provedení.

Postele s plnohodnotnými matracemi na lamelových roštech, s délkou dva metry. 

loading...

Kuchyňka je přístupná zezadu, má plynový vařič, ledničku a dřez. Tři úložné skříňky, šuplík na příbory a padesátilitrovou nádrž. K dispozici je i 220 V a spousta USB přípojek a 12 voltové zásuvky. My měli k dispozici vozík vybavený i solárním panelem a ten nám zajišťoval dostatek elektřiny i bez nutnosti dobíjení baterie ze sítě.


Uvnitř jsou další dvě skříňky, ale i televize a rádio s možností poslechu uvnitř, nebo v kuchyňce. Na každé straně jsou opět USB zdířky a držáky nápojů.

loading...

Mimo venkovní kuchyňky je zde přední úložný box, my měli nosič na dvě kola vepředu, ale může být i za vozíkem na falešném tažném zařízení. Příjemná je markýza, dokonce s LED osvětlením. A kuchyňku můžete zakrýt v otevřeném stavu předsíňkou. Je to prostě vozík pro žití v přírodě. 

loading...

LifeStyle Camper se vyrábí na Ukrajině, ale je vybaven značkovými a osvědčenými komponenty. Od podvozku Al-Ko, naftové topení Webasto. Speciálním americkým nástřikem a značkovými rozvody elektřiny.

My jsme měli možnost vyzkoušet žití a bydlení v LifeStyle Camperu, ne jízdu v terénu, pro to nebylo k dispozici vhodné vozidlo. Ale i tak jsme při přesunu ocenili nízkou váhu (cca 500kg) a areodynamický tvar. Dvoulitrový diesel Octavie byl dostatečně dynamický i s touto zátěží na tažném zařízení.

Prodejna je v Olomouci lifestylecamper.cz, ale půjčovny na více místech, včetně Prahy.

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE