O titulu se rozhodlo v posledních okruzích. Do sólového úniku se vydala Švýcarka Elise Chabbey, za kterou se vytvořila skupina největších favoritek. Únik vyprovokovala obhájkyně titulu Annemiek van Vleuten z Nizozemska, přidali se také dvě největší favoritky Lotte Kopecky a Demi Vollering. Zkušená Nizozemka Van Vleuten se zkusila dotáhnout na vedoucí Švýcarku ještě jednou 33 kilometrů před cílem, ale soupeřky ji nenechaly ujet. 

Vznikla skupina pronásledovatelek, do které se dostaly Demi Volleringovou, Annemiek van Vleuten, Lotte Kopecky, Marlen Reusser (Švýcarsko), Lizzie Deignan (VB), Cecilie Uttrup-Ludwig a také Rakušanka Christina Schweinberger. Jejich odstup od vedoucí Elise Chabbey byl minimální, jen okolo 20 sekund a v nájezdu do posledního okruhu byla dostižena. 

Před nájezdem do posledního kola měla mechanický problém Annemiek van Vleuten a ze skupiny definitivně vypadla. O titul si to tak mělo rozdat šest cyklistek. Překvapivě se do nadějného úniku dostaly Lizzie Deignan a Christina Schweinberger. Švýcarka Reusser na jejich pokus zareagovala a přidala se taky Kopecky. Demi Vollering kvůli křečím nedokázala odpovědět, ale soupeřky zanedlouho zpomalily a vítězka Tour de France se vrátila dopředu.

Následoval překvapivý útok Dánky Uttrup-Ludwig, kterého využila Lotte Kopecky a v prudkém stoupání Scott Street se zbavila poslední soupeřky a pokračovala sama. Osamocená Uttrup-Ludwig rychle ztratila kontakt, ale stále držela druhou příčku. A to i přes poslední stoupání Montrose Street. Lotte Kopecky neměla v závěru žádný problém a dojela si pro první titul na silnici a už třetí ve Glasgow po vítězstvím v bodovacím a vylučovacím závodě na dráze.

Dánku pronásledovala Demi Vollering a na cílové rovince ji těsně před páskou předstihla a obsadila druhé místo. Dánka získala bronzovou medaili, čtvrtá skončila Marlen Reusser, pátá Christina Schweinberger, šestá Elizabeth Deignan, sedmá nejbojovnější závodnice Elise Chabbey osmým místem se světovými šampionáty loučí dnes už legendární Annemiek van Vleuten.  

Pro titul v kategorii U23 si ve spurtu skupiny dojela Maďarka Blanka Vas před Shirin van Anrooij z Nizozemska a Annou Shackley z Velké Británie. Na 13. místě dokončila česká reprezentantka Eliška Kvasničková, která v absolutním pořadí obsadila 62. místo. Tereza Neumanová dokončila na 56. příčce a Kristýna Burlová nedokončila.