Lovosice znovu ožívají cyklistikou

18.09.2019 | Patrik Pátek, Foto: Pavel Bauer

Lovosice znovu ožívají cyklistikou

Cyklistické kritérium se po více než deseti letech znovu vrací do Lovosic. Do centra města už tuto sobotu zamíří cyklisté z celé republiky a přijedou i zahraniční jezdci. Kritérium nadějí, které se jede jako Český pohár mládeže a žen na silnici, navazuje na historii lovosické cyklistiky. Součástí bude také velkolepé setkání legend. Pozvání přijali velikáni typu Jana Smolíka, Jiřího Dalera či Pavla Doležela. A díky dalšímu nedělnímu závodu v Židovicích to bude na Litoměřicku doslova celý víkend žít cyklistikou.

„Jsem moc rád, že se nám po více než deseti letech podařilo obnovit cyklistické silniční kritérium v centru města, které v Lovosicích mělo po mnoho let díky mému otci svoji tradici a své pevné místo. Právě na jeho počest jsem založil CK JH Lovosice a snažím se navázat na jeho práci,“ sdělil Jaroslav Harvánek mladší, ředitel závodu a člen pořadatelského týmu CK JH Lovosice.

Lovosické Kritérium nadějí se jede jako předposlední 16. závod nejvyšší celostátní soutěže –Českého poháru mládeže a žen Techniserv Cup 2019. Odehrávat se bude v samotném centru Lovosic. Závod konaný pod záštitou starosty města Milana Diana má start i cíl přímo na Václavském náměstí. Téměř kilometrový závodní okruh povede ulicemi Osvoboditelů, Školní, Sady Pionýrů, Tovární a 8. května. „Že nebylo zrovna snadné vrátit závod do samotného srdce Lovosic, asi říkat nemusím. Doprava je dnes úplně jinde, a to že se nám podařilo uzavřít centrum města pro cyklisty, beru jako velký zázrak, ale jsem velmi rád, že nám město vyšlo vstříc a citelně náš záměr podpořilo,“ podotkl ředitel závodu Harvánek.

Závod je konaný pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky, takže se řídí platnými pravidly ČSC a pro start je třeba platná licence na rok 2019. Šanci ale dostávají také mladí jezdci kategorie nábor. Závodem dětí na jeden okruh letošní ročník od 10:30 hodin začíná. Od 11 hodin už budou následovat licencované kategorie od mladších žáků až po juniory a ženy. Přihlášeno je více než tři sta startujících z celé České republiky, ale i Slovenska a Rakouska. Trať pro ně bude uzavřena od 10 hodin až do zhruba půl páté odpoledne.

Sobotní Kritérium nadějí má být ale tak trochu svátkem cyklistiky v Lovosicích. Akci totiž zpestří od 16 hodin autogramiáda Jana Smolíka – vítěze Závodu míru z roku 1964 či olympijského vítěze z Tokia z roku 1964 Jiří Dalera. Na setkání cyklistických legend ale pozvání přijal i někdejší vítěz závodu Okolo Skotska Pavel Doležel, bronzový olympionik Vlastibor Konečný, první vítěz „Bohemky“ Břetislav Souček nebo dlouholetý reprezentant Pavel Konečný. „Občerstvení je připraveno nejen pro závodníky, ale i pro diváky, takže pevně věřím, že se Kritérium nadějí stane opravdovým svátkem cyklistky v Lovosicích,“ přeje si ředitel závodu Jaroslav Harvánek mladší.

Na sobotní závod pak v neděli naváže závěrečná 17. zastávka Českého poháru mládeže a žen. I ta se pojede na Litoměřicku. Na starosti ji má parta z CK Slavoj Terezín kolem prezidenta Svatopluka Henkeho. Poslední pohárový díl se odehraje na devítikilometrovém okruhu se startem a cílem v Židovicích. Silniční závod – Memoriál J. Menharta a L. Hellera - konaný pod záštitou starosty obce Miloslava Krejného  v 11 hodin odstartují kadeti, po nichž přijdou postupně na řadu ženy a juniorky a další mladší licencované kategorie.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE