Luke Plapp mistrem Austrálie

16.01.2022 | Marek Matějka

Jedenadvacetiletý Luke Plapp získal svůj první elitní titul v silničním závodě s hromadným startem. V australském Buninyongu vyhrál 30 kilometrů dlouhým sólovým únikem.

Luke Plapp jel první závod v roli stálého člena týmu Ineos Grenadiers a hned si připsal vítězství. Mladičký cyklista loni vyhrál individuální časovku na australském mistrovství, ale letos nemohl obhajovat kvůli blízkému kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem. U Plappa se nákaza neprokázala a bylo mu umožněno závodit. Svou časovkářskou průpravu využil až v neděli, více než 30 kilometrů před cílem zaútočil, dojel osamoceného Jamese Whelana (BridgeLane), ujel mu a do cíle dorazil s náskokem 45 sekund. Třetí Brendan Johnston zaostal o 1:50 a přes tři minuty ztratila skupina pronásledovatelů.

"Nemohl jsem si přát lepší začátek. Nemoct startovat v časovce byla škoda, ale vynahradil jsem si to. Je to fantastický pocit. Opravdu jsem si to užil," říká Plapp, který byl už loni aktivní v silničním závodě na australském šampionátu, ale tehdy útočil příliš brzy. "Člověk se učí ze svých chyb a já jsem nechtěl udělat stejnou chybu dvakrát. Myslím, že jsem se z loňského šampionátu poučil. Dnes jsem si dokázal udržet trpělivost.“


 

Marek Matějka
Všechny články autora

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste