Maraton Česká Lípa připraven

21.09.2020 | TZ organizátor závodu

Maraton Česká Lípa připraven

Sportovní klub MS AUTO srdečně zve všechny příznivce silniční cyklistiky na hromadný závod MARATON Česká Lípa, který se koná v neděli 27. 9. 2020. Akce je otevřena široké sportovní veřejnosti, připraveny jsou dvě délky trasy hlavního závodu a tratě pro děti a mladší žáky. Závod Maraton je zároveň závěrečným dílem devátého ročníku seriálu Českolipský silniční pohár, je tu tedy možnost nasbírat poslední letošní body do celkového hodnocení.

Závod má za sebou dlouhou historii, několik podob trasy a různé pořadatele. V letošním roce vzal závod pod svá křídla Sportovní klub MS AUTO z České Lípy. Prezentace od 8.00 hod, slavnostní start a vyhlášení vítězů proběhne v areálu koupaliště v České Lípě – Dubici, kde je dostatečný prostor k parkování. Jako první od 9.00 hod absolvují svůj velký závod na 1 km dlouhé trati děti, po nich je připraven cca 3 km dlouhý okruh pro mladší žáky (11 - 12 let) – jedná se o rovinaté tratě. Slavnostní start hlavního závodu proběhne v 10.30, kdy se peloton společně vydá k zámku v Zahrádkách u České Lípy. Hlavní závod budou tvořit dvě startovní vlny. První startovní vlna (dlouhá trať 72 km) zahrnuje muže 19 – 59 let, ve druhé startovní vlně (krátká trať 56 km) jsou ženy, muži nad 60 let a mládež od 13 do 18 let. Ostrý start první vlny proběhne od zámku v Zahrádkách v 11.00 a druhá vlna se vydá za nimi v 11.03.

Trasa závodu je umístěna v malebné kopcovité krajině Českolipska a obsahuje několik stoupání, které prověří připravenost závodníků. Dojezd do cíle je jako tradičně na ikonickém stoupání na Bořetín (viz. foto z loňského ročníku).

Pro každého účastníka bude připravena malá dobrota k jídlu a pití, zajištěno je měření časů čipovou metodou. Pořadatelé doporučují přihlásit se a registrovat přes web, jinak se lze samozřejmě přihlásit i na místě prezentace. Děti do 10 let a mladší žáci (11 - 12 let) se hlásí pouze na místě prezentace. Propozice závodu. Závod proběhne za běžného silničního provozu, křižovatky a nebezpečná místa budou hlídány a zabezpečeny pořadateli. Účastníci jsou povinni jet dle pravidel silničního provozu.

Těšíme se na vaši účast!


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste