Miguel Ángel López skutečně po vyhazovu z Astany podepsal do Medellínu

08.01.2023 | Jiří Vlasák, foto: Medellin-EPM, Sprint Cycling

Miguel Ángel López skutečně po vyhazovu z Astany podepsal do Medellínu

Miguel Ángel López poté, co s ním Astana jednostranně ukončila smlouvu, skutečně podepsal na tento rok do kolumbijského kontinentálního týmu Medellin-EPM. O této skutečnosti informuje kolumbijský tým na sociálních sítích.

"Jsme rádi, že můžeme oficiálně podepsat Miguela Ángela Lópeze do týmu pro aktuální sezónu. Jsme pyšní na to, že budeš nosit naše barvy a reprezentovat Medellín v Kolumbii i ve světě," lze číst na týmovém facebooku. "Supermanův talent, kvalita a zkušenosti přinesou skvělou podívanou do všech závodů, kterých se zúčastní. Vítej šampióne, Medellín bude vždy tvým domovem."

Vše doplněno obrazem, na němž se López předvádí v dresu tohoto celku, který načíná sedmou sezónu v pozici kontinentálního týmu UCI.

Miguel López ještě v dresu Astany při světovém gravel šampionátu 2022

V sezóně 2022 se stal nejlepším jihoamerickým týmem, se ziskem 484 UCI bodů obsadil 34. místo v této kategorii. Všech jeho osm sezónních vítězství bylo dosaženo v domácím, resp. jihoamerickém prostředí. Nejcennější je vítězství Fabia Duarta v desetietapovém Vuelta a Colombia (2.2). 

Tým občas zabrousí i do Evropy, naposledy jeli Turul Romaniei (2.1), kde se potkali s dvěma nejlepšími českými týmy Elkov-Kasper a ATT Investments. Kolumbijci si nevedli nijak špatně, v týmech skončili z celkového počtu dvaceti celků na 8. místě, což ale bylo horší než naše týmy. V jednotlivcích dokončil z Medellínu nejlépe Oscar Sevilla na 25. místě, zatímco Jakub Otruba (Elkov-Kasper) na 3. a Mika Heming (ATT Investments) na 5. pozici.

Tuto sezónu zahájí v Argentině na Vuelta a San Juan (2.Pro), a pokud postaví i Lópeze, potká se tam se svými ještě nedávnými kolegy z Astany. Pro Kolumbijce je tenhle závod pochopitelně hodně prestižní. Speciálně se tu daří aktuálně 46letému Óscaru Sevillovi, který při své první sezóně v dresu Medellínu v roce 2017 etapák dokončil na 2. místě a v letech 2019 a 2020, tedy v posledních dvou uskutečněných ročnících shodně na 3. místě.

Medellín je hodně zkušený tým, z 13 borců současné sestavy pouze dva splňují kritérium kategorie U23 a hned pěti je 30 a více let. Kromě Lópeze a Sevilly, jediného Španěla mezi Kolumbijci, ovšem trvale v Kolumbii žijícího, je třetím nejzkušenějším Fabio Duarte (na titulním snímku první zleva vedle Óscara Sevilly), v roce 2008 světový šampion v U23, také 4. v konečném pořadí Giro del Trentino (v současnosti Tour of the Alps) v roce 2014 a 4x 2. v etapách na Giro d´Italia v letech 2011 až 2014.

O Sevillovi toho bylo napsáno už dost, tak jen připomeňme, že už v roce 2001 dokázal být coby výborný vrchař 7. na Tour a 2. na Vueltě. To vše v generaci poplatné dopingu a i on si prožil roky, kdy nemohl závodit. Cyklistiku ale miluje a jeho výkonnost i v tomto na cyklistu pokročilém věku je stále svým způsobem obdivuhodná.

Po San Juanu mají v plánu dva další argentinské etapáky nižší kategorie a v březnu se mají objevit v Řecku na sérii dvou etapových závodů a jednoho jednorázového, takže budou soupeřit i s kluky z ATT Investments. Jaký je ale program samotného Lópeze, to v této chvíli ještě známo není.

Medellín je se zhruba 2,5 miliony obyvatel druhé největší město Kolumbie.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE