Mistrovství republiky se odehraje v Mladé Boleslavi, ale zatím je mnoho neznámého

14.05.2020 | Libor Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

Mistrovství republiky se odehraje v Mladé Boleslavi, ale zatím je mnoho neznámého

Svazový web oznámil, že ve středu 13. 5. o pořadateli rozhodlo Prezidium ČSC. Pojede se v Mladé Boleslavi.

Pořadatelé mistráků v Opočně se pořádání vzdali a tak Český svaz cyklistiky stál před rozhodnutím, kde pořádat MR v novém termínu.

Původní MR České i Slovenské republiky mělo proběhnout v tradičním termínu 18. – 21. června, ale termín doporučený UCI se změnil na víkend 22. a 23. srpna. Pro závod s hromadným startem Prezidium vybralo sobotu 22. srpna, časovky by se měly jet ve čtvrtek 20. srpna.

Na svazových stránkách se píše: Ve čtvrtek budou na programu časovky, v sobotu závody s hromadným startem a měli by startovat i slovenští závodníci. Ano, časovky se dají zvládnou pro všechny kategorie v jednom dni, závody s hromadným startem těžko. Dá se tedy předpokládat jen závod Elite, zda i se slovenskými závodníky je také zatím podmíněno jen měli by.

A trať? 

"Zatím toho moc říci nemohu, snad jen to, že šampionát se uskuteční v Mladé Boleslavi. Na magistrát města jsme dali návrhy tratí a čekáme které nám město povolí," řekl za organizátory Michal Kopecký.

ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/7409_o-silnicni-tituly-se-pojede-v-mlade-boleslavi

Libor Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


defekt
Tak zase Slováci? 4 závody v jednom je trochu mnoho. Každá kategorie si jede svůj závod a tím se všechno znehodnocuje. Slováci ať si jedou svoje a my taky. Stačí, když jede Ellete a U23 v jednom. Už tahle kombinace může mít za následek nesportovní taktizování. A hlavně omezit počet startujících jedné stáje třeba na 8.
15.05.2020 7:42:55
Potocký M.
Výsledné pořadí závodů na jakékoliv úrovni, pokud se jedna o jedno startovní pole a několik kategorií jé více jak pochybné a diskutabilní. Domnívám se na základě osobních zkušeností, že to nemá defakto žádnou sportovní hodnotu.
16.05.2020 19:01:21