Mistryní republiky na silnici překvapivě, ale zaslouženě Jarmila Machačová

22.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Jan Brychta

Mistryní republiky na silnici překvapivě, ale zaslouženě Jarmila Machačová

Profil mistrovského závodu papírově nahrával závodnicím, jejichž doménou jsou kopce. A v takovém případě se jako hlavní favoritka nabízela Nikola Nosková. Zvlášť potom, jak zvládla mistrovskou časovku. Jenže silniční závod je něco jiného, kde kolektivní výkon a týmová taktika významně ovlivňují konečný výsledek. A právě v tomto směru zvládly závod výborně cyklistky Dukly Praha, z nichž nakonec nejlepší byla Jarmila Machačová.

Jarmila Machačová po 30 km sólu protnula jako první cílovou čáru s luxusním náskokem přes dvě minuty. V sedmičlenné stíhací skupině její pozici hlídaly další dvě týmové kolegyně, Korvasová a Bajgerová. Ve skupině byla i Nikola Nosková z týmu Paule Ka a poté, co se v průběhu závodu snažila aktivní jízdou rozhodnout, tak v posledním stoupání nad Dobrovice už měla potíže akceptovat i tempo této skupiny.

Skupina byla mixem českých a slovenských závodnic a z nich vzešly další medailistky obou šampionátů. Nikola Nosková spurtem nevyniká, takže dokončila až v závěru této skupiny. Cílem projela viditelně zklamaná. Naopak Jarmila Machačová si titul mimořádně užívala, prožívala velké emoce, k nimž v takovém případě patří – a mnohdy nejen u dívek – slzy štěstí!

S malou ztrátou za touto skupinou pak dorazila druhá z časovky, Markéta Hájková z italského Bepink. Ani jedné z dívek, působících v zahraničí, Noskové a Hájkové, to na medaili nestačilo. Nejlepší spurt ze stíhací skupiny předvedla Tereza Neumannová z týmu Česká spořitelna Accolade, čtvrtá absolutně a třetí v českém šampionátu dokončila Nikola Bajgerová.

Nosková skončila čtvrtá, Korvasová pátá a Hájková šestá. Absolutně třetí, a tudíž slovenský titul získala Tereze Medveďová (WCC), za ní pak skončila Janka Keseg Števková (Outsiterz).

Minutu za touto první skupinou pak dorazila další, jedenáctičlenná, v níž byla i třetí Slovenka Radka Paulechová. Spurt této skupiny ovládla a český juniorský titul získala Tereza Obořilová z GT Opportunity Brno.

Kompletní výsledky na SportSoft.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


defekt
Jarmile velká gratulace. Stejně tak i oběma rodičům - Zdenkovi a Jarmile. V rodině bude veselo. Moc jim to přeji, jsou to moji kamarádi.
22.08.2020 12:55:21
piratelu
Také moc gratuluji. Se Zdeňkem a Jarmilou jsem závodil před 35 lety. Jarmila byla jedna z průkopnic ženské cyklistiky v ČR... Moc sympatická rodina...
22.08.2020 14:44:30