Skoro 60 velmi rychlých kilometrů trvalo, než se vytvořila stabilní skupina uprchlíků, ale závodilo se na plný plyn po celé trase mezi Moirans-en-Montagne a Poligny. V devítičlenné skupině se ukázali Tiesj Benoot (Jumbo-Visma), Matteo Trentin (UAE Emirates), Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step), Jack Haig (Bahrain Victorious), Mads Pedersen (Lidl-Trek), Georg Zimmermann (Intermarché-Circus-Wanty), Warren Barguil (Arkéa Samsic), Nils Politt (Bora-Hansgrohe) a Victor Campenaerts (Lotto Dstny).

Zdálo se, že tato skupina bude bojovat o etapové vítězství, protože peloton na chvíli zpomalil. Ale jen na velmi malou chvíli, týmy, které vpředu neměly svého zástupce, začaly únik stahovat a neumožnily devítce před sebou získat více než minutový náskok. Skupina se zanedlouho zmenšila na osm jezdců, protože Politta zastavil přetržený řetěz.

A pak se začalo zase nastupovat. Na rychlostní prémii 75 km před cílem se náskok zmenšil na 35 sekund a Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) a další sprinteři pokračovali v útoku. Do vedoucí skupiny si 65 km před cílem dojelo celkem 28 cyklistů. Skupina byla tak velká, že moc nespolupracovala, čehož využil Campenaerts a vyrazil do dalšího úniku. Přidal se Simon Clarke (Israel-Premier Tech). Společně si vytvořili více než půlminutový náskok, v druhé skupině pracovali jezdci Uno-X, kteří zde byli ve čtyřech. 

Rozhodující únik vznikl v posledním stoupání 

Naděje vedoucího dua se rychle rozpadly ve stoupání Cote d'Ivory. Clarke musel kvůli křečím přestat šlapat a Campenaertse dojeli Kasper Asgreen (Soudal Quick-Step), Ben O'Connor (AG2R Citroen) a Matej Mohorič (Bahrain Victorious) a okamžitě Belgičana utrhli. Do cíle zbývalo přes 30 kilometrů, závodníci ve druhé skupině věděli, že trio před nimi je silné. amuseli reagovat. Pedersen několikrát nastoupil, zkoušel to také Christophe Laporte (Jumbo-Visma), Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) a další. Ve skupině se stále drželi sprinteři Philipsen a Dylan Groenewegen (Jayco AlUla). 

Za Asgreenem, Mohoričem a O'Connorem se neustále útočilo a nakonec vznikla stíhací skupina s devíti závodníky ve složení: Philipsen, Van der Poel, Pedersen, Laporte, Trentin, Zimmermann, Luka Mezgec (Jayco AlUla), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) a Tom Pidcock. Skupina měla ohromnou sílu a potenciál, ale chyběla jí ochota spolupracovat. Philipsen nadával Pedersenovi, že nestřídá, Bettiol naopak Philipsenovi a odstup 30 sekund neklesal. 

Naopak trojka vpředu spolupracovala vzorně až do posledního kilometru. První místo u pravé bariéry zaujal Asgreen, za kterým se schovával Mohorič, O'Connor si nechal malý odstup a už 500 metrů před cílem nastoupil. Asgreen zareagoval, rozjel se v Australanově závětří a začal spurtovat. Byl to další dlouhý a těžký spurt, Mohorič mohl čekat v háku a své přední kolo hodil na pásku v nejlepší chvíli, jen těsně před Asgreenem. Vítěze odhalil až fotofiniš.

Mohorič se po zjištění výsledku rozplakal a později vysvětlil proč: „Někdy mám pocit, že sem nepatřím, všichni jezdí tak tvrdě a je těžké udržet se v háku. Bylo těžké  stíhat útok Kaspera Asgreena. Nakonec jsem našel odhodlání udržet se," řekl osmadvacetiletý Slovinec. „Hodně to pro mě znamená. Být cyklistou je někdy kruté. Trpíte, obětujete tolik a děláte, co můžete, a pak si uvědomíte, že všichni jsou až moc silní. Na Col de la Loze jsem byl hodně unavený, ale další den prostě musíte pokračovat."

Mohorič se podle svých slov necítil na Tour dobře: „Nejsem tak silný jako ostatní, ale v rozhodujících chvílích dokážu zachovat chladnou hlavu a soustředit se. Když Asgreen zaútočil, věděl jsem, že je to rozhodující nástup. Našel jsem v sobě sílu jet s ním a snažil jsem se co nejlépe spolupracovat.“

„Také mi bylo líto Bena O'Connora," pokračuje Mohorič. „Neměl moc šanci, ale pokračoval s námi. Když zaútočil, věděl jsem, že Asgreen na O'Connorův útok odpoví. Vím, že mám po náročném dni dobrý sprint a jel jsem za ním. Vím, že můžu vyhrát etapu na Tour, ale také vím, že nejsem jediný, všichni si to zaslouží.“ 

Druhá skupina ztratila 39 sekund, přivedl ji Philipsen. Peloton dojel v klidu se ztrátou přes 13 minut a v celkovém pořadí se nic důležitého nezměnilo.