Na jaké závody se chystají české kontinentální týmy v červenci?

28.06.2022 | Jiří Vlasák, foto: archiv týmů

Na jaké závody se chystají české kontinentální týmy v červenci?

Začíná další měsíc a my přinášíme přehled o tom, na jaké závody se chystají české kontinentální týmy. Závodit budou doma, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, ale také ve dvou případech ve Francii. Ve všech případech, pokud půjde o závody z kalendáře UCI, jde o kategorii „2“. Jedinou výjimku tvoří Sibiu Cycling Tour, která je zařazena do kategorie „1“ a jíž se vedle šesti World týmů zúčastní i dva české: Elkov-Kasper a ATT Investments.

AC Sparta Praha se ve dnech 2. a 3. července zúčastní dvou závodů v Německu. O víkendu 9. a 10. července pojede oba závody V4, tzn. český Brno-Mikulov-Brno a o den později polský. O týden později 16. července se vybraní závodníci postaví na start Mistrovství České republiky v hromadném závodě kategorie U23. Následující víkend jsou na pořadu další dva závody V4, tedy maďarský a slovenský. V závěru měsíce, konkrétně od 29. července do 1. srpna budou sparťané závodit ve Francii na Kreiz Breizh Elites (2.2).

Jedna skupina cyklistů ATT Investments již zítra odstartuje do čtyřdenního 33. ročníku Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2) a druhá od 2. do 6. července bude závodit v Rumunsku na Sibiu Tour (2.1). Obdobně jako sparťané nevynechají všechny závody V4 i MČR U23. Navíc ve dnech 15. – 17. července se zúčastní 45. ročníku maďarského etapového závodu GP Gemenc (2.2). Pravědpodobná je i účast 24. července ve Slovinsku na GP Kranj (1.2). Závěr měsíce pak obstarají dva polské závody: nejprve od 26. do 30. července etapový Dookola Mazowsza (2.2) a poté 31. července jednorázový Puchar MON.

Elkov-Kasper by měl podle informací uvedených na webových stránkách závodit na Sibiu Tour, na všech V4 i MČR U23 a ve dnech 27. – 31. července ve Francii na Tour Alsace (2.2).

Tufo-Pardus Prostějov má v plánu všechny V4 a MČR U23, v závěru července pak oba polské závody jako ATT Investments, navíc v přehledu uvádí 26. července ještě jeden polský jednorázový závod Memorial Andrzeja Trochanowskiego (1.2).

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Silničář
Pane Vlašák a majitel týmu pan Kijevský nic neřekl ?
28.06.2022 15:25:22