Nabijte se energií v Temelíně. Pokračuje RoadCup. Kdy přijede Valverde?

02.08.2022 | Tomáš Nohejl, Foto: VC Temelína

Nabijte se energií v Temelíně. Pokračuje RoadCup. Kdy přijede Valverde?

Po Tour de France a před Vueltou pokračuje český RoadCup. Velká cena Temelína (o víkendu 13. - 14. srpna) je amatérským závodem v tom nejlepším slova smyslu. „O žádných hvězdách na startu nevím, Valverdemu jsem nevolal,“ říká ředitel podniku a cyklista Pavel Jelínek.

Před čtyřmi lety jako dopingový komisař na mistrovství světa v Innsbrucku dva dny před startem ráno budil v hotelu Alejandra Valverdeho, pozdějšího mistra světa. A ten, jak známo, letos končí svoji bohatou kariéru. „Tehdy nebyl vhodný čas z něj tahat nějaké rozumy nebo podpisy. Nevím, jestli by si na mě ještě vzpomněl, možná to zkusím za rok,“ usmívá se temelínský šéf.

Temelínský dvojboj se sobotní časovkou (20 km) a nedělním silničním závodem (43 km s převýšením 840 metrů nebo 100 km s 1820 metry, druhá je součástí RoadCupu) bude letos mistrovským závodem Unie amatérských cyklistů, jako vždy patří do Jihočeské amatérské ligy a má taktéž statut akademického šampionátu. Jelínek, budějovický rodák a lékař, je členem KC Slavia Praha, která slaví (nejen tady) letos 130 let klubu. Víte, že Akademický cyklistický odbor stál u jeho základu ještě dřív než fotbalisté? Oslavy začnou už zde.

Temelínský závod se zrodil v roce 2015 z nadšeného srdce syna a otce Jelínků. S pomocí rodiny a cyklistů ze Slavie po dvouleté pauze v rozjezdu přežil i covidové temno a s podporou aktivních vojenských záloh dobrovolníků vyráží do šestého ročníku. „Držíme osvědčený formát, jedeme na zcela uzavřených tratích. Jen jsme posunuli start časovky o hodinu dřív, rostou počty účastníků,“ vysvětluje. Očekává jich ke dvěma stovkám a právě rovinatou časovku zvládne opravdu každý. Jen si to zkusit!

„Trať, kterou dobře znám a kde jsem vyrůstal, se nemění, i když hrozily předělávky kruháče u Temelína.“ Po nájezdu 6,3 km čeká pět 19kilometrových okruhů s asi nejzajímavějším úsekem s 10% stoupáním v Tuchonicích. Pak dojezd 5,9 km do cíle. Sám ředitel se účastnil pouze jednou a jenom časovky. „Víc by nebylo zodpovědné,“ krčí rameny, i když přiznává, že nohy mu v průběhu závodu pěkně cukají.

A jakou atmosféru vytváří pro přespolního možná hrozivé panorama jaderné elektrárny? „Ta zůstává za plotem spíš jako kontrast k našemu malebnému zázemí i půvabně zvlněné jihočeské krajině,“ znovu se usmívá ředitel. Vždyť zázemí vyroste v historické budově zámečku, kde sídlí infocentrum elektrárny, vyhlášení výsledků proběhne na jeho nádvoříčku stejně jako doprovodné dětské závody. A přejíždí se třeba Hněvkovická přehrada nebo půvabná náves Modré Hůrky. Přihlásit se dá ještě s příplatkem ráno v den startu přímo na místě.

Přihláška online

RoadCup 2022Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE