Neměl útočit, říká o Vingegaardovi jeho sportovní ředitel

09.03.2023 | Marek Matějka, foto Aurelien Vialatte/A.S.O.

Neměl útočit, říká o Vingegaardovi jeho sportovní ředitel

Podle Grischy Niermanna, sportovního ředitele Jumbo Visma, udělal Jonas Vingegaard chybu, když zaútočil více než 4 kilometry před cílem 4. etapy Paříž-Nice. Dán se pokusil utrhnout Tadeje Pogačara, ale později na to sám doplatil.

"Nebyl to náš nejlepší den," řekl Niermann, bývalý profesionální závodník ve službách Rabobanku, po dojetí 4. etapy Paříž-Nice. Vingegaard se už 4,3 kilometry před cílem pokusil zaútočit a jeho ostrý nástup snadno utrhl všechny soupeře s výjimkou Tadeje Pogačara. Slovinec byl v závětří za Vingegaardem naprosto v klidu a dokonce se usmál do kamery, nebyl na limitu svých možností. Naopak za to sám vzal o chvíli později a zlomil svého rivala. 

"Jonas se cítil opravdu dobře, ale překročil svůj limit. Kvůli tomu ztratil hodně času. Neměl to dělat, ale taková je cyklistika," pokračoval Niermann v rozhovoru s britskou televizí ITV. Podle Niermanna měl Vingegaard jet opatrněji a neztratil by 43 sekund. Po Pogačarově útoku se snažil ze všech sil vrátit do háku, ale byl příliš dlouho na limitu a v posledním kilometru se dokonce propadl za Auréliena Paret-Peintreho a Kévina Vauquelina. A vypadal hodně zklamaný, což potvrdil i Niermann: "Je zklamaný, protože přijel pro víc."

"Možná neměl útočit, protože ho to přišlo draho. Ale takový je život. Cítil se dobře a chtěl to zkusit, ale nakonec to nevyšlo," dodal Niermann. "Do té doby šlo všechno dobře. V posledním stoupání to bylo na samotném Jonasovi, to jsme věděli. Na začátku kopce neměl žádné problémy."

V celkovém pořadí ztrácí třetí Vingegaard 44 sekund na vedoucího Pogačara. Zdá se skoro nemožné, že by takovou ztrátu mohl dohnat, ale do konce zbývají čtyři etapy. "Závod končí až v neděli, takže se do té doby nevzdáme. Ale Pogačar je ve své jarní formě neuvěřitelně dobrý. To víme už několik posledních let. Vypadá velmi silně," uznal Niermann. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE