Nils Politt lídrem Israel Cycling Academy pro klasiky

27.11.2019 | Marek Matějka, foto Sirotti

Nils Politt lídrem Israel Cycling Academy pro klasiky

Očekávané už je konečně potvrzeno. Nils Politt bude lídrem Israel Cycling Academy pro dlážděné klasiky. Nejcennější závodník Katusha Alpecin přestupuje do izraelské sestavy.

Pětadvacetiletý Nils Politt v letošní sezóně zaujal především druhým místem na Paříž  Roubaix. V nesmírně rychlém a náročném ročníku závodu dokázal v závěru útočit a udržel se ho jen pozdější vítěz Philippe Gilbert. Okamžitě se o něj začaly zajímat nejlepší klasikářské sestavy, v čele s Deceuninck - Quick-Step, které věděly o problémech ruského týmu se švýcarskou licencí, ale licenci nakonec koupil tým Israel Cycling Academy a Politt volně přestupovat nemohl. 

"Okolnosti byly pro všechny závodníky Katushe složité, ale jsem rád, že mám jasno. Jsem velmi šťastný, že jsem členem Israel Cycling Academy a těším se na svůj podíl v tomto projektu," říká Nils Politt. "Můžu se tu hodně naučit, zejména o klasikách. Letos v Katusha Alpecin nám chyběl zkušený závodník. Ale teď, v týmu s André Greipelem a dalšími silnými jezdci, můžeme dosáhnout velkých výsledků na jarních klasikách. Taky si myslím, že tým bude silný i na ostatních závodech. ICA může bojovat o vítězství po celý rok." 

Politt byl letos na jaře ve vynikající formě, protože kromě druhého místa z Roubaix, bral také pátou příčku na Kolem Flander. Je proto logické, že bude na mít na nejtěžších dlážděných závodech volnost a týmovou podporu. 

"Nils v posledních letech dokázal, že má velmi blízko k vítězství na velkých závodech. Bude velkou posilou. Budujeme první část naší klasikářské sezóně kolem něj," dodává Kjell Carlström, manažer Israel Cycling Academy. A svého krajana chválí také André Greipel, další posila ICA: "Nils má silný motor a je velmi schopný i v časovce. Doufám, že se stane nejsilnějším klasikářem v profesionálním pelotonu."

Sedmatřicetiletý Greipel už nejspíš nebude velkou postavou hromadných dojezdů, ale bude spíše mentorem spurterů a také klasikářů, v čele s Nilsem Polittem. "André není jen dobrý přítel, ale je také mým vzorem. Všichni v akademii se od něj můžou učit," tvrdí Politt.      


   Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste