Norský tým Uno-X hledá druhého sponzora. Za 4 až 6 milionů eur

06.01.2023 | Marek Matějka, foto Gautier Demouveaux, Pauline Ballet/A.S.O.

Norský tým Uno-X hledá druhého sponzora. Za 4 až 6 milionů eur

Tým Uno-X poprvé dostal pozvánku na Tour de France a teď se na to snaží ulovit nového sponzora. Vedení týmu nabízí možnost norským a dánským společnostem přidat se k projektu a podpořit rozvoj skandinávské cyklistiky za 4 až 6 milionů eur ročně.

"Jsme nesmírně hrdí, pokorní a vděční za pozvání. Tour de France je největším snem a už jen to, že se jí můžeme zúčastnit, je pro náš tým vítězstvím," říká Jens Haugland, generální manažer týmu Uno-X Pro Cycling Team. "Na letošní ročník budeme dobře připraveni. Jedním z našich dlouhodobých cílů je, abychom v budoucnu mohli bojovat o nejvyšší příčky na Tour de France. Nevidíme důvod si myslet, že to není možné," pokračuje.

A vzápětí se přes účast na Tour snaží zvýšit rozpočet druhodivizního týmu: "Hledáme partnera se stejnými hodnotami a ochotou jít do velkých projektů, někoho, kdo sdílí naše nadšení pro cyklistiku a udržitelnou mobilitu." A je to logické, Tour de France je zdaleka největším cyklistickou akcí světa, nesrovnatelnou s ostatními závody. A pro sponzory je to velké lákadlo. Navíc nejde jen o mužskou Tour, ale také o ženskou verzi, protože Uno-X má také ženský WorldTeam. 

"Chceme v tomto dlouhodobém projektu pokračovat a posílit jej," vysvětluje Haugland. "Chceme být konkurenceschopní proti nejlepším jezdcům světa ještě spoustu let, a proto potřebujeme partnery světové úrovně. Díky norsko-dánským kořenům má tato sestava obrovský potenciál." Uno-X se zaměřuje výhradně na norské a dánské cyklisty. Jiné závodníky nepřijímá, zatímco ženská sestava dává šanci i cyklistkám z dalších zemí, protože v Norsku a Dánsku není dostatek špičkových závodnic pro tak velký tým. 

Zároveň to však znamená, že nejde o velký mezinárodní projekt a to trochu omezuje možnosti sponzoringu. Haugland proto hledá mezi skandinávskými firmami. A chce 4 až milionů eur ročně, klidně už od letošního roku. A to minimálně na tři sezóny. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE