Novinka - Liv Langma 2022

05.06.2021 | Marek Matějka, foto Liv

Novinka - Liv Langma 2022

Liv představil novou generaci modelu Langma. Dámskou karbonovou silničku s kotoučovými brzdami, kterou sedlají profesionální závodnice týmu Liv Racing WorldTeam.

gallery

Liv Cycling oznámil zbrusu novou řadu Langma Disc pro náročné cyklistky a závodnice WorldTour. Modelová řada Langma Disc nabízí kola zaměřená na vysoký výkon. Zavázali jsme se navrhnout technologicky nejpokročilejší kola na trhu a nová řada Langma Disc je výsledkem,“ uvádí Phoebe Liu, ředitelka značky Giant Group, která spojuje značky Liv, Giant, Momentum a CADEX.

„Toto kolo staví na úspěchu původního designu, jde o všestranné závodní kolo, které vyniká v kopcích." Název Langma je odvozeným od slova „Chomolungma“, tibetského jména pro Mount Everest. Přepracovaná Langma, která byla poprvé představena v roce 2017, má několik vylepšení oproti první generaci. Vrchol řady Advanced SL Disc je velmi lehký špičkový model. Nový rám je o 60 gramů lehčí než předchozí verze díky novým delším a souvislejším uhlíkovým vláknům, což také vede k zvýšení tuhosti rámu. Díky tomu došlo k zvýšení poměru pevnosti a hmotnosti nového kola a podle Livu nabízí lepší akceleraci a jízdní vlastnosti. Plně karbonová sedlovka Variant SLR celé kolo zlehčuje a Liv také snížil váhu vidlice Advanced Pro Disc o 30 gramů a o 8 gramů u ostatních modelů.

Vidlice je navíc i pevnější, má o 50 % větší boční tuhost než předchozí model a díky tomu kolo nabízí precizní a pohotové ovládání. Ovládání kola zlepšuje oversize hlavové složení, řídítka Liv Contact SLR a prostor v rámu pro pneumatiky široké až 32 mm. Liv si dal záležet i na aerodynamice, trubky mají aerodynamicky optimalizovaný tvar a také hlavová trubka má nový podlouhlejší design.

„V loňském roce náš WorldTeam testoval prototypy kol a zpětnou vazbu od závodnic jsme promítli do finálního designu. Aktualizovali jsme geometrii, aby se do rámu vešly větší pneumatiky a optimalizovali jsme poměr tuhosti k hmotnosti a vylepšili aerodynamiku," říká Sophia Shih, hlavní designerka značky Liv. Langma od svého uvedení na trh před čtyřmi lety vyhrála na úrovni WorldTour už 47 závodů a šest národních mistrovství. Coryn Rivera se na Langmě stala americkou mistryní a během dvou let v týmu CCC-Liv nasbírala legendární Marianne Vos 23 etapových a celkových vítězství, včetně La Course of Tour de France a mnoha dalších závodů. Zatímco loni závodnice CCC-Liv (nyní Liv Racing WorldTeam) testovaly prototypy, nová Langma Advanced SL Disc je oficiálním kolem pro závodní sezónu 2021. „Langma Advanced SL je úžasné kolo - je rychlé a efektivní,“ říká Lotte Kopecky, závodnice týmu Liv Racing WorldTeam, který na novém kole vyhrála závod Le Závod Samyn des Dames. Okamžitě reaguje na každý podnět a dodává mi důvěru, když se pokouším o vítězství.“

Pro český a slovenský trh budou v nabídce tyto modely (ceny zatím nebyly stanoveny):

Langma Advanced SL Disc (Sram RED nebo Shimano Dura-Ace)

Langma Advanced Pro Disc 0

Langma Advanced Pro Disc 1

Langma Advanced Disc 1+

Langma Advanced Disc 1

Langma Advanced Disc 2


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste