Na české a slovenské juniory čekaly čtyři okruhy a celkem 130 kilometrů. Očekával se tvrdý souboj silných a početných českých celků, do kterého se měli zapojit také obhájce titulu Martin Bárta a sprinter Kryštof Král (oba Auto Eder). A přesně tak se závod vyvíjel. Na od začátku závodu se útočilo a početné sestavy se hlídaly. Když odjeli tři jezdci z pražské Dukly, Roman Kreuziger Cycling Academy a Rexonix Kovo Praha, sjeli je závodníci Mapei Merida Kaňkovský.

Po aktivním úvodu závodu se situace uklidnila a v cíli prvního okruhu byl peloton pohromadě. Útočilo se na větru a terezínech, pozornost soupeřů otestovali jezdci Mapei Merida Kaňkovský, následně se do úniku vydali Král a Filip Samec z Kova, ale nikomu to dlouho nevydrželo. Na konci druhého okruhu byl peloton kompletní a nikdo nikam nespěchal, protože závod měl být ještě dlouhý.

Ideální příležitostí k útoku je na mistrovském okruhu kilometrové stoupání v první polovině, zde se ve třetím kole zvedli Adam Bradáč (Dukla Praha), Adam Pešek (RKCA) a Ondřej Šilhavý (Rexonix Kovo Praha). Ani tato trojice nevydržela ve vedení dlouho. Na terezínu poté zaútočila Dukla a roztrhla peloton. Vpředu chyběli především jezdci Roman Kreuziger Cycling Academy. Ve skupině 21 jezdců byl pouze jeden závodník v zeleném trikotu, zatímco celky Dukla a Kovo měly převahu. Nechyběli ani oba jezdci Auto Eder. 

V posledním čtvrtém okruhu si situace opět stabilizovala, skupiny se sjely a vznikl velký peloton. Do cíle zbývalo už jen jedno selektivní stoupání, proto to zde vyzkoušeli favorité Martin Bárta a Pavel Šumpík (RKCA). Bohužel pro ně měl peloton stále dost velkou sílu a týmy, kterým se nepodařilo uniknout, ochotně uprchlíky sjížděly. Všechny další pokusy o únik byly zlikvidovány a paradoxně tak silné a početné české týmy vytvořily ideální příležitost pro Kryštofa Krále, který měl přitom jen jediného týmového kolegu.

Král svou šanci využil a dojel si ve spurtu pro mistrovský dres. Nosit ho bude do konce letošní sezóny a také v sezóně následující, protože juniorem je prvním rokem. Druhý skončil Robert Kobr z akademie Romana Kreuzigera a třetí Jan Podařil z Mapei Merida Kaňkovský.

Královým nejbližším soupeřem byl ve spurtu nový slovenský mistr Simon Gottstein z italského celku A.S.D. Franco Ballerini.