Ouvertura MAMUT TOUR plná překvapení

30.07.2020 | TZ organizátor závodu

Ouvertura MAMUT TOUR plná překvapení

Náročnost nově postavené tratě v jinak rovinaté Hané mnohé účastníky úvodního podniku maratonského seriálu RoadCupu až zaskočila. Další překvapení přišlo záhy, když si pro premiérové vítězství na královské trati 212 km přijel Petr Swaczina a mnozí favorité se neumístili tak, jak by se dalo očekávat.

Druhého podniku nejvýznamnější české maratonské série letos opět zhostil přerovský oddíl MiKo Cycles na třech silničních tratích. Kdekdo si jistě pomyslel, že není možné postavit kvalitní trať úrovně republikové série někde v hanáckých rovinách, ale opak byl pravdou. Tratě, na jejímž vzniku zanechali rukopis bývalí cyklisté, byla "natočena" v  Hostýnských vrších. Právě díky tomuto faktu a spojení přírody, kulis malebných vesniček a krajin na trati získává "MAMUT" stále větší oblibu mezi cyklisty.

Maratonská silniční série RoadCup je mezi jezdci vysoce ceněna a jubilejní 20. ročník MAMUTA přilákal i v této složité době s COVID 19 na start tradičně nejen špičku, ale i mnoho amatérských a rekreačních cyklistů. Je proto pochopitelné, že velký maraton sezóny je spjat také s mnoha otazníky a očekávaními. Do Přerova dorazili také jezdci z Polska, Slovenska, Rakouska, ale i jednotlivci z Řecka, Itálie a Španělska. Silniční trať byla zpestřena dvěma horskými prémiemi a jednou rychlostní.

V sestavách předních domácích týmů se objevili z favoritů ve startovní listině Haberman Richard z Topforex-Lapierre, který posbíral čtyři horské a jednu rychlostní prémii. Celkovým vítězem na královské trati 212 km se stal Petr Swaczina, který se konečně dočkal po druhých a třetích místech a v cíli si skutečně svůj úspěch dokonale vychutnal. Střední trať 136 km se stala kořistí Davida Kulhánka z TJ Favorit Brno. Na nejkratší trati zvítězil Jakub Havrlant z Mapei Merida Kaňkovský.

Na své si přišli i vyznavači horských kol, kteří si to rozdali na dvou velice technických tratích.

Děti měli svůj závod v neděli, kde to bylo zápolení již od té nejmenší kategorie odrážedel na té nejvyšší úrovni.

Věříme, že si účastníci užili MAMUTA po všech stránkách a věříme, že  tímto vzrostl opět jeho kredit. Již teď můžeme slíbit nejen účastníkům, ale i divákům, že na příštím Mamutu vás bude čekat mnoho nových překvapení.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


K12
Vítěz závodu je Petr Swaczyna ne Swaczina.
30.07.2020 19:05:01
Petr
Co to melete o až překvapivé náročnosti tratě, ta je už x let prakticky stejná.
31.07.2020 11:00:31