Pauline Ferrand-Prévot je první mistryní světa na gravelu

08.10.2022 | Marek Matějka, ilustrační foto Bartek Wolinski/Red Bull

Pauline Ferrand-Prévot je první mistryní světa na gravelu

Favorizovaná Francouzka Pauline Ferrand-Prévot je historicky první mistryní světa na gravelu. Všestranná závodnice získala během dvou měsíců už čtvrtý duhový trikot! Druhá skončila další Sina Frei a třetí Italka Chiara Teocchi.

Premiérovému gravelovému šampionátu v italském regionu Benátsko dominovaly specialistka na horská kola. Všechny medaile získaly bajkerky, titul slaví současná mistryně světa v XCO. Pauline Ferrand-Prévot letos získala už čtvrtý titul, kromě gravelu a XCO uspěla také v short-tracku a maratonu. V minulosti byla světovou šampionkou na silnici i v cyklokrosu. Ve starobylém městě Cittadella porauila Švýcarku Sinu Frei ve spurtu. 

Domácí Chiara Teocchi dojela třetí se ztrátou 11 sekund těsně před Němkou Jade Treffeisen, pátá skončila silničářka Barbara Guarischi z Itálie. 

"Myslím, že jsem zajela perfektní závod," pochválila se vítězka v cíli. "Na začátku to bylo docela rychlé a technické. Snažila jsem se jet v úniku a nakonec jsem se udržela vpředu a pak jsem se snažila motivovat holky, aby jely se mnou. Věděla jsem, že pokud se pojede do spurtu v malé skupince, že můžu vyhrát. Cítila jsem se silná. Bylo to přesně to, na co jsem čekala. Jsem prostě šťastná. Ráda vyhrávám."

Výsledky UCI Gravel Mistrovství světa (Benátsko, Itálie)

1. Pauline Ferrand-Prévot 4:09,07

2. Sina Frei +0:00

3. Chiara Teocchi +0:11

4. Jade Treffeisen +0:11

5. Barbara Guarischi +0:27


Marek Matějka
Všechny články autora

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE