Pavel Bittner už v srpnu přestoupí do WorldTour týmu DSM

17.06.2022 | Marek Matějka, foto DSM, Jan Brychta/světcyklistiky.cz

Pavel Bittner už v srpnu přestoupí do WorldTour týmu DSM

Skvělou zprávu dnes oznámil nizozemský WorldTour tým DSM. Český cyklista Pavel Bittner se 1. srpna přesune do prvního týmu a oficiálně se stane profesionálem na úrovni WorldTour. Bittner patří k nejtalentovanějším Čechům za posledních třicet let.

Odchovanec olomouckého týmu Mapei Cyklo Kaňkovský patřil ke špičkovým závodníkům už v mládežnických kategoriích. V roce 2020 byl druhý na evropském šampionátu mezi juniory a také získal dva české juniorské tituly a smlouvu v kontinentální farmě týmu DSM. Po roce a půl v Development Team DSM a několika úspěšných závodech v kategorii U23 a také mezi profesionály, získal důvěru vedení a profesionální smlouvu na sezóny 2023 a 2024. 

Vedení DSM zaujal svými výsledky v národní týmu i v dresu nizozemského celku, jak se píše v tiskové zprávě týmu: V kategorii U23 se rychle zorientoval a připsal si emotivní vítězství na domácí půdě na Závodě míru, na které navázal několika dobrými výsledky na Course Cycliste de Solidarnosc, kde byl sprinterem týmu a měl podíl na dvou vítězstvích Caspera van Udena. Letos pokračoval ve svém rozvoji a dále ukázal svou všestrannost, pomohl kontinentálnímu týmu k vítězství na Tour de Normandie a zároveň zaujal na akcích prvního týmu v těžkých a členitých terénech, například devátým místem v náročném kopcovitém závodě Rund um Köln.

"Od začátku jsem byl velmi spokojený s tím, jak jako tým spolupracujeme," říká sám Bittner. "Myslím, že v tuto chvíli mezi námi panuje velká důvěra. Je to ideální prostředí pro můj cyklistický i lidský růst. Byl to velký skok z juniorů do U23, ale díky opravdu dobrým tréninkovým plánům jsem se hodně zlepšil a mám pocit, že se zlepšil i způsob, jakým vidím a čtu závody. Hodně jsem se naučil od zkušenějších kluků v rozvojovém programu, ale také v mužském programu, když jsme jezdili se smíšenými družstvy, což bylo skvělé. Díky klukům a týmu jsem se cítil, že do něj patřím. Chci se naučit co nejvíc, chci získat co nejvíc zkušeností a co nejrychleji se zlepšovat."

"Pavel je chytrý a výřečný člověk, který nám svou prací a myšlením přináší mnoho nového," dodává Rudi Kemna, trenér týmu DSM. "Má klidnou a tichou povahu, ale když s něčím přijde, je to vždy dobře promyšlené a hodnotné. Je týmovým hráčem a je vždy ochotný sáhnout si až na dno, když pomáhá, ale je to také velmi talentovaný jezdec, který je schopen dosáhnout vlastních výsledků. Viděli jsme to při jeho několika umístěních v první pětce a na stupních vítězů, ale také na závodech s prvním týmem, kde předváděl dobré výkony při rozjíždění spurtů a sám dokázal dojet devátý na Rund um Köln, což byl vynikající výkon." 

Kromě Bittnera se do prvního týmu přesune také nizozemský sprinter Casper van Uden.


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste