Petr Fiala z AC Sparta Praha vyhrál první závod IL Sano cupu - Velkou cenu Cyklomax s.r.o.

28.05.2020 | Zdeněk Rubáš, foto Karel Vlček - karlos.fotos

Petr Fiala z AC Sparta Praha vyhrál první závod IL Sano cupu - Velkou cenu Cyklomax s.r.o.

Profesionálové Patr Vakoč team Alpecin - Fénix, Petr Kelemen - CCC Development team, Daniel Turek - Israel Start UP Nation zvolili v přípravě IL Sano Cup - kritérium na 66 km v areálu SK Rapid Plzeň.

V konkurenci 86 závodníku zvítězil Petr Fiala AC SPARTA PRAHA, když si patnácti kilometrovým únikem ve čtyřčlenné skupině vytvořil dostatečný bodový náskok. Druhý v pořadí Nicolas Pietrula z Dukly Praha se v závěru chtěl dotáhnout, ale Fiala s pomocí týmu Sparty obstál na výbornou.

Na třetím místě dojel jihočeskýrychlík Oldřich Novotný CT Weber, který pravidelně sbíral body ze spurtů.

Kategorie masters jela svůj závod na 55 km a únikem před koncem závodu si zajistil vítězství skvělý časovkář Petr Cirkl před Petrem Stehlíkem a Petrem Dobrým.Dorostenecký závod žáků a kadetů na 22 km s účastí 120 startujících měla pod taktovkou i po přestupu do kategorie kadetů dvojice bratrů Kobrových. Zvítězil Richard před Robertem Kobrem, oba Lokomotiva Beroun a na třetím místě dojel Pavel Novák SKC Tufo Prostějov.


Další závod IL Sano Cup pokračuje Velkou cenou SBS IVA s.r.o. a startuje příští úterý 2.června v 17:00 v Plzni. Přihlášky do neděle 31.5. na https://data.ceskysvazcyklistiky.cz/kalendar/zavod?race_id=2239

Výsledky: Elite/U23/Junioři:
1. Petr Fiala, 25 b.
2. Nicolas Pietrula, 19 b.
3. Oldřich Novotný, 17 b.
4. Martin Voltr (U23), 16 b.
5. Denis Rugovac, 14 b. 
6. Daniel Turek, 6 b.
7. Petr Vakoč (J), 6 b.
8. Tomáš Kalojíros, 6 b.
9. Jan Stöhr, 6 b.
10. Pavel Kelemen, 5 b.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste