Podzimní víkend na Temelíně nabitý vrcholovou cyklistikou

16.09.2019 | TZ organizátor závodu, Foto: Dave241275

Podzimní víkend na Temelíně nabitý vrcholovou cyklistikou

Cyklistický víkend na Temelíně byl zahájen v sobotu časovkou jednotlivců. Při ní dominovali vysokoškoláci.

Závod byl vypsán také jako Akademické mistrovství České republiky. A nutno zdůraznit, že vysokoškoláci zde nebyli jen do počtu. Vždyť obsadili první 4 místa v absolutním pořadí. Vítězem se stal Jiří Šorm (Favorit Brno / 1 LF UK). Na stupních vítězů ho doplnili Jakub Bittner a Jan Hrstka. V ženské kategorii vystoupila na nejvyšší stupínek Hana Doležalová (AC Sparta Praha).

Silniční závod se rozhodoval až v hromadném dojezdu

Téměř 150 cyklistů a cyklistek se postavilo na start silničního závodu v Temelíně. Přesto že temelínská trať patří spíše mezi ty náročnější, udržela se na čele hromadného závodu početnější skupinka favoritů.

Spíše než rychlé konstantní tempo mohli diváci vidět časté útoky a změny tempa. Všechny pokusy o únik však byly vždy zlikvidovány, takže po 100 kilometrech vjiždělo do cílové rovinky 13 borců, z nichž všichni mohli pomýšlet na vítězství.

Nejrychleji dokázal zaspurtovat Jakub Bittner (Team Forman Cinelli), který až na cílové pásce těsně porazil stříbrného Richarda Habermanna (Kovo Praha) a bronzového Adama Doležala (ČEZ Cyklo Team Tábor).

I v neděli zůstal dres Akademického mistra ČR v rukou absolutního vítěze závodu. Mezi ženami se s kopcovitými sto kilometry nejlépe popasovala reprezentantka známá především z cyklokrosových tratí Pavla Havlíková.

Na kratší 43 km trati suverénně dominoval stylem start - cíl Ondřej Stropnický.

Fotogalerie

  1. J. Kučera
  2. D. Švadlena 

Výsledky časovky

Výsledky silničního závodu s hromadným startem

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste