Pogačar opět prodloužil v UAE Emirates. Až do konce roku 2026

02.03.2021 | Marek Matějka, foto LaPresse

Pogačar opět prodloužil v UAE Emirates. Až do konce roku 2026

Tadej Pogačar opět získal novou, lepší a delší smlouvu v týmu UAE Emirates. Naposledy prodlužoval v květnu loňského roku a to až do konce sezóny 2024. nyní, po vítězství na UAE Tour, si ho celek ze Spojených arabských emirátů pojistil do konce roku 2026.

Tadej Pogačar je k nezastavení. Slovinský cyklista je od první sezóny v UAE Emirates největší hvězdou týmu a už několikrát mu byla prodloužena a vylepšena smlouva. Poprvé po úspěchu na Vueltě 2019, kde vyhrál tři horské etapy, skončil celkově třetí a získal bílý dres pro nejlepšího jezdce do 25 let. Podruhé v UAE Emirates prodloužil v květnu loňského roku a to až do konce sezóny 2024. Už tehdy patřil k nejlépe placeným cyklistům světa, ale nyní by měl dostat ještě lepší podmínky. 

Tým UAE Emirates musí být s výsledky, úspěchy a přístupem Tadeje Pogačara nad míru spokojen. Slovinec se každým rokem zlepšuje, je spolehlivým lídrem, bezproblémovým členem týmu a především je vítězem Tour de France a ti jsou placeni zlatem. Letos jel pouze jeden závod, domácí etapák UAE Tour a okamžitě zvítězil a získal také nejtěžší etapu.   

"Tadej je naší přítomností a budoucností," říká Matar Al Yabhouni, prezident týmu UAE Emirates. "Je závodníkem, který byl i přes své mládí schopen vyhrát Tour de France a dokázal čelit tlaku, který takový úspěch přináší. Předvedl úžasnou vyrovnanost a odhodlání nutné k vítězství na UAE Tour. V závodě, který každým rokem roste a který je pro nás samozřejmě velmi důležitý. Jsem si jistý, že dosáhneme důležitých úspěchů i v budoucnu." 

Arabští sponzoři, jejichž finanční síla je obrovská, musejí být s Pogačarem a celým týmem UAE Emirates spokojeni. Za velké peníze v minulosti angažovali Fabia Arua jako lídra na celkové pořadí a Fernanda Gaviriu jako týmového sprintera, ale nakonec tým drží Pogačar a zkušený Alexander Kristoff. Pro Pogačara je teď vše perfektní. Má novou smlouvu v ekonomicky stabilním týmu, který má velký rozpočet a může výhledově zatopit také Ineosu a Jumbo - Visma. Jeho domestici zatím nejsou na takové úrovni, jako ve dvou zmíněných týmech, ale UAE Emirates dlouhodobě investuje do mladých talentů a brzy by se to mělo začít vyplácet. Tým také spoléhá na vědecký přístup k tréninku a Pogačar má v podstatě neomezené možnosti, co se přípravy týče.    

"Cítím se tu doma. Mezi managementem, závodníky a personálem panuje dobrá atmosféra a je to příjemné prostředí. Tým už ukázal, že mi hodně věří a jsem za to vděčný a snažím se tvrdě pracovat, abych jim důvěru oplatil na závodech. Doufám, že nás čeká spousta úspěšných sezón," říká sám Pogačar. 

Tým, který vyrostl z bývalého italského celku Lampre, je nyní na úplně jiné úrovni. Za vším stojí peníze, ale také schopnosti manažerů, především Matxina Fernandeze, který si Pogačara vyhlédl v kategorii U23 a Maura Gianettiho. Zlepšení Tadeje Pogačara je pro ně největším úspěchem kariéry. "Jsme rádi, že můžeme oznámit další prodloužení smlouvy s Tadejem. Opravdu věří v náš projekt, stejně jako my v jeho schopnosti. Je to vlastně už potřetí, co jsme mu prodloužili kontrakt, což dokazuje, že má o náš projekt zájem. Vytvořili jsme pevný kolektiv, kde vládne atmosféra, kterou jsem během svých let v cyklistice ještě nezažil. Zejména na to jsem hrdý," dodává Gianetti.        

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste