Pogačar vynechá Strade Bianche, chce vyhrát Paříž-Nice

21.02.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Pogačar vynechá Strade Bianche, chce vyhrát Paříž-Nice

Tadej Pogačar nebude obhajovat vítězství na Strade Bianche. Slovinský fenomén letos mění závodní program a místo italské jednorázovky se vydá na Paříž-Nice s cílem vyhrát.

Čtyřiadvacetiletý Pogačar začal letošní sezónu v neuvěřitelném stylu. Nejdříve suverénně ovládl jednorázový závod Jaén Paraiso Interior a ve Španělsku řádil i dál, když si připsal tři etapová a jedno celkové vítězství na Kolem Andalusie. Podobně dobrý začátek sezóny měl i loni, když nejdříve vyhrál UAE Tour a po padesát kilometrů dlouhém sólovém úniku také Strade Bianche. 

Letos se však na prašnou klasiku nechystá a bohužel se tak vyhne přímému srovnání s Woutem van Aertem, Mathieu van der Poelem a Julianem Alaphilippem. "Dalším závodem v mém kalendáři je Paříž-Nice," potvrdil Pogačar v rozhovoru s  belgickou Sporzou. "Pokud tam chci být dobrý, musím také několik dní předem trénovat na týmovou časovku."

Navíc Strade Bianche se jede pouze jeden den před startem Paříž-Nice. V Itálii se závodí v sobotu, ve Francii začíná nejprestižnější jarní etapák v neděli 5. března. Zkombinovat tyto dva závody je těžké, v minulosti se o to někteří pokoušeli, ale nebyli to favorité na vítězství. "Bylo to těžké rozhodnutí, zrušit účast na Strade Bianche," pokračuje Pogačar. Slovinec už dvakrát za sebou vyhrál Tirreno-Adriatico a loni byl zcela bezkonkurenční. Jeho motivace zúčastnit se "závodu dvou moří" proto už nebyla příliš velká.  

"Kombinace Strade Bianche a Paříž-Nice je zajímavou výzvou, ale to bude na jindy," říká a přidává další cíle. "Odteď už budu jezdit jen těžké a důležité závody. Na Kolem Flander a Milán-Sanremo chci být dobrý. Poté upřu všechny síly na Tour de France."


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Luk
Jeho superforma by proti MvdP a Aertovi neuspěla, pravý důvod, škoda, snad na Flandrech uvidíme všechny tři...
22.02.2023 19:24:44
piratelu
Tak zatímco Pogačar na Paris-Nice dominuje, tak v Itálii jnesou MVDP a Wout až tak suverení....
10.03.2023 18:44:19

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE