Porte opět nejlepší na Willunga Hill. Durbridge stále první celkově

23.01.2021 | Marek Matějka, foto Tour Down Under

Porte opět nejlepší na Willunga Hill. Durbridge stále první celkově

Nejznámější australské stoupání Willunga Hill má stále stejného krále. Richie Porte i v dresu australského národního týmu dokázal vyhrát etapu s cílem na vrcholu kopce. Do cíle dojel společně s reprezentačním kolegou Lukem Plappem, ale vedoucího Luka Durbridge neohrozili.

Willunga Hill je často rozhodujícím stoupáním etapového závodu Tour Down Under, ale na Santos Festival of Cycling moc důležité nebylo. Aspoň pro průběžné pořadí. Luke Durbridge (BikeExchange) sice nestačil na Richieho Porta a Luka Plappa z australského národního týmu, ale ztratil pouze 8 sekund a nadále vede s dvouminutovým náskokem.

Pouze 88 kilometrů dlouhá etapa začala únikem devíti jezdců, kteří si vypracovali náskok 2:30 na hlavní pole vedené týmem BikeExchange. Uprchlíci vydrželi v popředí až do stoupání Willunga Hill, ale když zaútočil Richie Porte, jejich náskok se ztratil. Durbridge si hlídal své nejbližší soupeře a když Luke Plapp zaútočil, vydal se ho stíhat a dokázal dojet s malým odstupem 8 sekund. 

Plapp dostihl Porta, ale nechal ho dojet si pro etapové vítězství. Dvacetiletý talent opět snížil svou ztrátu v celkovém pořadí, ale i tak ztrácí rovné dvě minuty. Na třetí místo celkového pořadí se posunul Chris Harper (Cervélo-Tonsley Village), který ztrácí 2:42. 

Santos Festival of Cycling - 3. etapa:
1. Richie Porte (Garmin Australia) 1:57:07
2. Luke Plapp (Garmin Australia)
3. Luke Durbridge (Team BikeExchange) +0:08

Santos Festival of Cycling - Celkové pořadí:
1. Luke Durbridge (Team BikeExchange) 7:11:04
2. Luke Plapp (Australia) +02:00
3. Chris Harper (Cervelo-Tonsley Village) +02:42

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste