Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou jména, která se objevují ve výsledkových listinách současných světových soutěží.  V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold König, o rok později byl nejlepší slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu  Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlegel.

Startují: Závodníci kategorie Juniorů a nejlepší z kategorie Kadetů. Pořadatel pozval závodníky ze sousedních států. V loňském 31. ročníku startovalo 160 sportovců ze šesti zemí.

O start v letošním ročníku projevili zájem týmy z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska,  ale i Nizozemí a Belgie.

Pro závodníky je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců, Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře a Soutěž o nejlepšího závodníka roč. narození 2001, Soutěž o nejlepšího kadeta a Soutěž družstev.

Program závodu:

Pátek   3. 8. 2018  Lanškroun

16:00 hod. Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí M.Marků

17:00 hod. Start 1. etapy "Rudoltické" - 77 km

Trať je vedena po okruhu: Start Náměstí M.Marků, dále  ul. Nádražní, Kruh. Objezd, dále  po silnici I/43 směr Rudoltice,  křiž. Ostrov, Lískový kopec, Lanškroun Dvořákova, Lanškroun. Okruh měří 11 km, závodníci jej absolvují  7x a v cíli na náměstí M. Marků jsou očekáváni cca v 18:45 hodin.

 

Sobota  4. 8. 2018  Lanškroun

9:00 hod. Start  2. etapy "Lubnická" - časovka na 10 km

12:00 hod. Cíl na  Náměstí M. Marků  

Start a cíl: Lanškroun ul. Dukelských hrdinů u firmy Sanela.

14:00 hod. Představení závodníků - Náměstí Jablonné nad Orlicí

15:00 hod. Start 3. etapy "Kolem Křížové hory" - 90 km:

Trať dále vede směrem na Červenovodské sedlo, Červenou Vodu, Bušínov, Klášterec, Zborov, Horní Studénky, Svébohov, Václavov, Růžové Údolí, Drozdov, Jedlí, Crhov, Cotkytle, Lázek, Strážná, Tatenice, Lubník, Sázava, Lanškroun ul. Dukelská, Lanškroun křiž. Krčma, ul. Komenského, Lorencova, kruhový objezd vpravo, po ul. Nádražní směr Náměstí M. Marků. Závodníci jsou očekáváni v cíli na  Náměstí M. Marků v Lanškrouně v 17:30 hodin.

 

Neděle   5. 8. 2018  Lanškroun 

Lanškroun, Letohrad, Žamberk, Ústí n/0, Česká Třebová       

9:00 hod. Start 4. etapy "Regionem Orlicka" - 95 km:

Trať: Lanškroun Náměstí M. Marků, ulice Dvořákova, trať dále vede směr Ostrov, Horní Dobrouč, Dolní Dobrouč, Petrovice, Dolní Čermná, Verměřovice, Letohrad, Šedivec, Žamberk, Hejnice, Č. Libchavy, Rozsocha, Rviště, D. Libchavy, Ústí n/O. Andlův Chlum, Řetůvka, Řetová, Přívrat, Kohout, Č. Třebová, Skuhrov, Lanškroun

11:20 hod. Cíl na Náměstí M. Marků.

Orientační průjezdové časy 4. etapy:

Ostrov 9:06,Dolní Dobrouč 9:24, Petrovice 9:30, Letohrad 9:51, Šedivec 9:55, Žamberk 10:01, Č. Libchavy 10:16, Rozsocha 10:24, Ústí n/O 10:36, Andrlův Chlum 10:40, Řetová 10:46, Přívrat 10:51, Č. Třebová 11:00, Skuhrov 11:08, Lanškroun 11:22

Mapy a profily závodu

Rozpis závodu

Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky Policie ČR a pořadateli na motorkách. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude  řešena dle požadavků vzniklé situace pořadatelem závodu.

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.

Těšíme se na vás!