Přestupový trh nabírá obrátky. Impey a Woods do Israel Start-Up Nation.

14.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti, Jan Brychta

Přestupový trh nabírá obrátky. Impey a Woods do Israel Start-Up Nation.

Jako obvykle se na cyklistickém trhu začínají dít podstatné věci již uprostřed předešlé sezóny. Takže už dnes víme, že řada zajímavých jezdců podepsala od následujícího roku ke konkurenci. Největší změny se zatím udály v AG2R La Mondiale a Israel Start-Up Nation.

Z AG2R odchází hned tři jezdci do dlouhých kopců a náročných etapových závodů. Romain Bardet, Pierre Latour a Alexandre Geniez. Už dnes má ale tým podepsáno hned šest nových jmen. A ani jeden z nich není vrchař. Přichází špičkový klasikář Greg Van Averamet a s sebou bere z CCC věrného souputníka taktéž klasikáře se slušným spurtem Van Hoeckeho a tempaře Michaela Schara. I další posila Stan De Wulf (Lotto Soudal) je především klasikář. A s nimi přibývají do tohoto tradičního francouzského celku dva velmi dobří sprinteři Damien Touzé (Cofidis) a Marc Sarreau (Groupama-FDJ). Uvidíme, zda dojde k dalším příchodům, ale zatím jde o obrat v zaměření týmu o 180 stupňů: od náročných etapových závodů ke klasikám a sprintům. Pokud jde o zvýšení pravděpodobnosti získání většího počtu vítězství a UCI bodů, pak tohle je nejspíš dobrá strategie.

Greg van Avermaet

Druhým týmem, kde se už teď dějí převratné věci, je Israel Start-Up Nation. Opouští je Nils Pollit a jde domů, do Německa do Bora hansgrohe. Ovšem již dnes tým má podepsáno hned šest posil a ne ledajakých. O příchodu Frooma se už napsalo dost. Jenže oni přicházejí další špičkoví borci s možná aktuálně větším potenciálem: Daryl Impey (Mitchelton), Michael Woods (EF) - na titulním snímku, Patrick Bevin (CCC) a Carl Fredrik Hagen (Lotto). Podepsali i jednoho mladíka, Sebastiana Berwicka (20) z australského kontinentálního St George a to hned na tři roky. Dá se předpokládat, že tohle nebude v tomto mimořádně ambiciózním projektu ani zdaleka konec všech změn.

Daryl Impey

Trošku mimo hlavní zájem posiluje nenápadně, zvláště s větší časovou perspektivou, i Jumbo-Visma. Podepsalo tři hodně nadějné stále ještě mladíky. Z vlastního development týmu Gijs Leemreizeho (20), Davida Dekkera (22) z nizozemského kontinentálního týmu SEG, národního šampiona Nizozemska do 23 let z loňského roku, a hlavně Edoarda Affiniho (24), výborného časovkáře, který si už odkroutil dva roky v prvodivizním Mitchelton-Scott.

Edoardo Affini

Obdobně prozíravě se chová Sunweb. Především přijímá do své náruče Romaina Bardeta, aby byl dres Sunwebu víc vidět v největších etapácích světa. Ale s ním podepsal dva velmi nadějné mladíky, jednak Marco Brennera, loňského juniorského německého šampiona v časovce, a jednak Andrease Leknessunda, letošního mistra Norska v časovce a loňského vítěze Závodu míru U23.

Andreas Leknessund

Hodně posiluje aktuálně nejlepší prokontinentální Total Direct Energie. K loňské mega posile Niky Terpstrovi a letošním devíti dalším posilám podepsal na příští rok oba zbylé vrchaře AG2R, tedy Latoura a Genieze, a k nim také Fabiena Doubeye (Circus – Wanty), mj. jedenáctého z letošní Paris-Nice.

Pierre Latour

Nejsou to jediné přestupy, které se už udály. Lotto i Trek mají podepsány po dvou úplných mladících z kontinentálních týmů. Ze známých jmen oznámil přestup z Bahrainu do Movistaru Španěl Ivan Garica Cortina.

A to je jen začátek změn na přestupovém trhu. My budeme určitě zvědavi, kde zakotví Josef Černý a Jan Hirt, kteří nyní oblékají dres CCC. Jan Hirt má sice podepsáno i na příští rok, jenže v týmu, kterému reálně hrozí zánik. Smlouva letos končí i Romanu Kreuzigerovi, Petru Vakočovi i Danu Turkovi. Jediný Zdeněk Štybar má jistotu i na příští rok.

A také nás bude zajímat, zda se některému z našich cyklistů z domácích luhů a hájů podaří prorazit do velké cyklistiky v podobě přestupu třeba až do World Tour. Několik lidí speciálně z Elkov Kasper na to má výkonnost i perspektivní věk.

Adam ŤoupalíkMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste