Přetahovaná o vteřiny na Slovensku pokračuje

21.09.2019 | Libor Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

Přetahovaná o vteřiny na Slovensku pokračuje

Yves Lampaert (Deceuninck - Quick Step) své tři vteřiny před Stefanem Küngem (Groupama - FDJ) uhájil, ale na sedm vteřin se k němu přiblížil vítěz etapy Arnaud Démare, další závodník týmu Groupama - FDJ a tak je souboj o prvenství ještě více zahuštěný.

Vítěz etapy Arnaud Démare si připsal deset vteřin bonifikace, ale také pět vteřin náskoku na cílové pásce. Nejlépe zvládl náročnou cílovou rovinku a mimo etapové vítězství se dostal do hry v celkové klasifikaci. Je z první trojice celkového pořadí rozhodně nejlepším spurterem a teoreticky dneska vítězstvím v etapě může vyhrát i celkovou klasifikaci Okolo Slovenska.

Ve třetí etapě se v závěru tvrdě závodilo, napomohl tomu boční vítr a norský kontinentální tým Uno-X, jehož závodníci byli první, kteří rozjeli terezín. Bohužel na to doplatili především naši jezdci týmu Elkov - Author. V čelní skupině zůstal jen František Sisr a ostatní přijeli s dvouminutovou ztrátou, Honza Bárta spadl na 34. místo.

I když je skladba etap letošního ročníku vyloženě sprinterská, třetí etapa byla krásná, na začátku se zajímavým a fotogenickým prostředím a náročným profilem. Opravdu se Stanislavu Holcovi, veliteli tratě, povedla. 

Překvapuje i divácká kulisa, jak na trati, tak především v cílových dojezdech a to prozatím ve všech městech. Také na hotelích a v restauracích to v těchto dnech cyklistikou žije a o cyklistice se vedou diskuze. Docela by bylo zajímavé, kdyby k účasti na Okolo Slovenska svolil Peter Sagan, bylo by to pro pořadatele organizačně hodně náročné.
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste