První zářijovou neděli se sjedou cyklisté do Vinařic na LAWI Tour

21.08.2019 | TZ organizátor závodu, Foto: Jaroslav Svoboda

První zářijovou neděli se sjedou cyklisté do Vinařic na LAWI Tour

LAWI sport se své podzimní klasiky drží. LAWI TOUR CLASSIC je tu už po desáté a jako každý rok je o kus víc vyšperkovaná. Polní cesty, prach, štěrk, technické kopce i sjezdy jsou doménou tohoto závodu, který na našem území nemá obdoby. Tato surová cyklistika proběhne 1. září 2019.

Tradičně první zářijový víkend je LAWI TOUR CLASSIC. Spousta prašných cest bude doplněna o dva těžké dlážděné výjezdy. Závodníci se také můžou těšit na úsek s pracovním názvem Malé Holandsko, které je u obce Pojedy a závodníky povede mezi pastvinami po zemědělských uličkách. Poprvé se rozšíří teritorium závodního okruhu do Nymburského okresu a zavede je do Polabí. Organizátorům se podařilo zajistit partnerství s Lesy ČR, a tak se mohl závod rozšířit o nový lesní sektor Ostrá Hůrka. Je jasné, že o extrémní cyklistické zážitky nebude nouze.

Ti závodníci, kteří nejrychleji zdolají osm prašných sektorů a tři dlážděné, budou mít i letos kromě hlubokých zážitků i jedinečné trofeje. Jsou připraveny originální poháry pro vítěze každé kategorie z dílny otce závodu Radka Beneše a každý na stupních vítězů získá pamětní triko.

Po loňském startu Michaela Boroše (ČEZ Tábor), který po dlouhém sólo úniku jen těsně podlehl v závěrečném spurtu Z. Jílkovi (LAWI Stars) i letos čekáme slušnou konkurenci. Na startu by se měl představit tovární celek LAWI Stars, který se veze na vítězné vlně a současně se snažíme oslovit i přední české cyklokrosaře pro absolvování závodu. Od spousty z nich máme start předběžně přislíben.

Pokud máte o závod zájem, vše potřebné najdete ZDE. Nebo na Facebooku 

Závod je součástí seriálu RoadCup 2019 a závodníci tak nasbírají cenné body do série RoadRace.

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste