Rafael Valls končí se závodní cyklistikou

20.12.2021 | Marek Matějka, foto Sirotti

Rafael Valls končí se závodní cyklistikou

Španělského vrchaře Rafaela Vallse sužovaly časté pády a proto se rozhodl skončit ještě před uplynutím smlouvy s Bahrain Victorious.

Rafael Valls se ve 34 letech loučí s profesionální kariérou. Největším úspěchem závodníka z jihovýchodu Španělska je celkové vítězství na Okolo Ománu v roce 2015. Valls v týmu Bahrain Victorious plnil úkoly horského domestika. Letos pomohl Damianovi Carusovi k druhému místu v celkovém pořadí na Giro d'Italia a vedení týmu mu nabídlo prodloužení smlouvy o jeden rok. Valls přijal, ale ve zbytku sezóny startoval už jen jednou. 

"Rozhodl jsem se skončit. V létě jsem souhlasil s prodloužením smlouvy, ale v posledních týdnech jsem přemýšlel a rozhodl jsem se skončit. Vždy jsem se snažil jezdit co nejlépe a být konkurenceschopný na nejvyšší úrovni. Ale po všech pádech v minulých letech, musím být upřímný, už nemám motivaci závodit na této úrovni. Teď si odpočinu od cyklistiky a soustředím se na sebe a rodinu. Jsem vděčný vedení týmu Bahrian Victorious, které mě v posledních letech podporovalo," říká Rafael Valls.


  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste