RoadCup 2020 sice ořezaný, ale bude!

17.06.2020 | Jiří Vlasák, Foto: Miloš Šálek

RoadCup 2020 sice ořezaný, ale bude!

RoadCup 2020 samozřejmě také dostal pandemickou ránu, která některé jeho díly postihla natolik, že je není možno letos uspořádat. Ale zase neměla takovou sílu, aby RoadCup zrušila úplně. Uskuteční se i letos, byť v okleštěné podobě.

První letošní závod RoadCupu, (20. 6.), Krakonošův cyklomaraton, je omezen na 500 účastníků a bohužel ne všichni loňští závodníci se dostali do startovní listiny. Navíc tuhle příležitost využije hodně elitních závodníků, takže konkurence bude nebývalá a skoro to vypadá na neoficiální mistrovství republiky.

Většina závodů byla přesunuta. Buď na jiný termín, nebo napřesrok. Problémem byly samozřejmě termínové změny, od některých závodů ovšem odstoupili sponzoři. Krušnoton a Kraslický šíp byly zrušeny a ve značné nejistotě je i Prachem Svatební cesty, které mělo uspořádat svůj první maraton. Z maratonů tedy zbydou pravděpodobně pouze dva plnohodnotné závody, Beskyd tour a Mamut tour. A v takovém případě nemá velký smysl počítat je jako sérii.

Proto se zástupci hobíků a organizátoři RoadCupu domluvili, že zruší série RoadRace a RoadMarathon a pro letošek se ponechá pouze Superpohár, tzn. sběr bodů během celého RoadCupu. Vítězi budou vyhlášeni nejlepší muž a žena, kteří v tomto roce nasbírají nejvíce bodů celkem.

Do celkového pořadí Superpoháru se započítají všechny body získané jednotlivcem v rámci všech závodů RoadCupu. Zařazeni sem budou závodníci, kteří budou bodovat alespoň ve dvou jakýchkoli závodech seriálu. V případě rovnosti bodů rozhoduje: 1. vyšší počet vítězných závodů v sezóně, 2. vyšší nejlepší bodový zisk, 3. vyšší věk závodníka dle data narození.

Pokud někdo z různých důvodů nevydržel nebo pro letošek „nepřežil“, ambasadora 3. ročníku RoadCupu se to netýká. Jím zůstává Petr Benčík. Bývalý profesionální silniční cyklista, trojnásobný Mistr České republiky v závodě mužů, účastník Olympijských her v Pekingu 2008 se po ukončení sportovní kariéry vrhl do světa obchodu. Jak ví snad každý, kdo se o cyklistiku zajímá jen o trošku méně než povrchně, aktuálně vede v Praze cykloobchod s italskými koly Colnago a švýcarským cyklooblečením Assos. Tady je jeho vzkaz:

Milé cyklistky, milí cyklisté, vážení silničáři. Když jsem dostal od Simči Davídkové, se kterou jsem strávil po závodech celé mládí a s jejím bráchou Edou závodil, nabídku stát se ambasadorem RoadCupu, neváhal jsem ani vteřinu, byla to pro mě pocta a taky trochu návrat do dob závodění. Tímto bych chtěl také vyseknout poklonu všem pořadatelům, věřte mi, že uspořádat silniční závod je dnes velká výzva, někdy neřešitelná. Těším se, že se budeme potkávat na startu jednotlivých akcí, v lajně na větru, v kopcích, na bufetech, nebo po závodech s ionťákem při mém oblíbeném zahrádkaření. Přeju vám, aby se vám vyhnuly defekty, pády a jiné problémy, abyste měli vždy krásné počasí, ale hlavně vám přeju spoustu krásných zážitků s cyklistikou. Tak na viděnou na startu, u nás v Colnago & Assos ProShopu, nebo při komentování cyklistiky. Váš “Bejk”.

Post scriptum: Výsledky z jednotlivých závodů se zpracovávají ručně dle dat od pořadatelů a jednotlivých časoměřičů (časy na akcích měří různé firmy). Při zpracování výsledků záleží i na diakritice (čárka, háček) a jejich  zpracování do jednotlivých pozic (buněk). Ne vždy se podaří tyto nepřesnosti odstranit. Pokud je nějaký výsledek, jméno, příjmení a jiné údaje, zaznamenán chybně (sami víte, kde jste byli na závodech a ve výsledcích můžete být místo součtového výsledku vedeni dvakrát) nebo jste byli přehlédnuti, zašlete prosím upozornění na e-mail: simona.davidkova@roadcycling.cz.

Přejeme vám hodně krásných zážitků a skvělých sportovních výkonů!Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Potocký M.
Krakonošův cyklomaraton vnímám jakožto snahu o oživení závodu Krkonošská pravda. To byl závod mezinárodní a velice kvalitně obsazený. Dejme tomu z roku 1966 mám několik informací o tom kudy trať vedla a kategorie startujících včetně jmených seznamů. Několika ročníků jsem se zúčastnil tak že jsem na vlastní kůži poznal atmosféru která byla nádherná. Nasazení jezdců, fanoušci u silnice, . . . . Stručně něco málo z toho roku. Muži mistrovská a 1.třída - 118 startujících. Muži 2.a 3.třída - 117 startujících. Starší dorostenci 152 start. Mladší dorostenci 100 start. Vítězové prvních šesti ročníků, opsáno z deního tisku. r.1960 - Chvostek, Osdtrava, r.1961 - Křivka, Pardubice, r.1962 - Kubíček, Praha, r.1963 - Smolík, ČSSR, r.1964 - Bock, Dánsko, 1965 - Svorada, ČSSR. Tímto jsem rád že budou na startu jezdci jak se dnes říká profi. Ale škoda že budou startovat společně s hobby, to celkově tomuto sportu neprospívá. Pokud by dejme tomu někdo z redakce měl zájem o zaslání těch informací mám je naskenované ale ty noviny nemám. Někdo mě to kdysi poslal, tuším Burda ( cyklista ).
17.06.2020 11:21:35