RoadCup - nová série silničních závodů a maratonů

02.03.2018 | Marek Matějka

RoadCup - nová série silničních závodů a maratonů

RoadCycling.cz společně s pořadateli devíti českých a slovenských závodů připravili novou silniční sérii pod názvem RoadCup. Ta zahrnuje dvě pohárová klání - RoadRace a RoadMarathon.

Pod sérii RoadMarathon patří dobře známé dlouhé maratony Mamut Tour, Beskyd Tour, Tatry Tour, Krakonošův cyklomaraton a Krušnoton. Do tohoto poháru se započítávají dlouhé trasy jednotlivých závodů.

RoadRace je ještě bohatší, patří sem Pravé Tour, Mamut Tour, Beskyd Tour, Jarná klasika, Krakonošův cyklomaraton, Krušnoton, Tour de Zeleňák a Lawi Tour.

Data konání, rozpisy a přihlášky všech závodů najdete ZDE. V době konání závodů zde naleznete startovní listinu, výsledkovou listinu a aktuální fotogalerie.

Smyslem dvou pohárů je odlišit dva různé způsoby závodění. Zatímco dlouhé závody série RoadMarathon vyžadují výbornou vytrvalost, odolnost a vrchařské schopnosti, v kratších závodech RoadRace je vyžadována také výbušnost, taktika a dobrá poziční jízda. Závody zařazené do RoadRace jsou jak horské (například Beskyd Tour), tak i podobné slavným klasikám (Pavé Tour). Každý závodník si může vybrat, které závody se mu více líbí a které lépe vyhovují jeho závodnímu naturelu.

„Amatérští a hobby závodníci nemají moc prostoru na prezentaci. Chtěli jsme s tím nějak pomoci, a proto vznikla myšlenka vytvořit nový seriál závodů pod značkou RoadCup, který sdružuje už existující známé závody. Díky tomu budou mít závody jednotné mediální pokrytí.“, říká Simona Davídková, majitelka RoadCycling.cz.

V sérii RoadMarathon se do celkového hodnocení započítávají čtyři nejlepší výsledky, závod s nejmenším počtem dosažených bodů se škrtá. V RoadRace se bude počítat šest nejlepších výsledků z osmi závodů, dva závody s nejhoršími výsledky se nebudou počítat. Není proto nutné absolvovat všechny závody.

Tři nejlepší muži a ženy v sériích RoadRace a RoadMarathon budou oceněni na slavnostním vyhlášení na mezinárodním veletrhu FOR Bikes v dubnu příštího roku, kde bude zároveň odstartován druhý ročník RoadCupu.

Pro RoadMarathon a RoadRace jsou stanoveny rozdílné body. Způsob bodování si můžete prohlédnout ZDE.

RoadCycling.cz a ambasador akce František Raboň přejí všem hodně krásných sportovních zážitků a nové sérii hodně štěstí!

„Amatérská cyklistika je obrovsky důležitá součást celé cyklistiky. Viděl jsem to jako profesionální závodník, kdy mě na Giro d´ Italia hnali čeští fanoušci, z nichž převážná většina jsou i amatérskými závodníky. Vidím to i teď ve své práci, jak jsou amatérští cyklisté důležití pro celý cyklistický byznys v tom smyslu, že když utratí své peníze v cyklistice, značky je většinou dávají zpět do sponzoringu týmů, na které se pak amatéři jezdí dívat. 

Přeji všem účastníkům, závodníkům, organizátorům, sponzorům i divákům, úspěšný vstup do nového silničního seriálu, který, doufám, zažehne novou velkou tradici silničních akcí, neboť nejlepší pohled na svět není jen ze hřbetu koně, ale i našeho ocelového/karbonového oře.”

Váš Fery Raboň

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


koloběžka
Výborný nápad !!!!
03.03.2018 9:05:38

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE