Rychlý maraton, nebo sportovní vyjížďka Lužickými horami na horském kole

21.06.2022 | TZ organizátora závodu

Rychlý maraton, nebo sportovní vyjížďka Lužickými horami na horském kole

Každý svůj závod pojme jinak. Do Horního Prysku se v sobotu 25. června sjedou závodníci všech výkonnostních kategorií. Pořadatelé cyklistického seriálu Peklo Severu 2022 připravili 27. ročník oblíbeného maratonu Fofr cup.

Zázemí závodu je v turisticky oblíbené obci Prysk. Atraktivní a technicky nenáročný závod určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie tradičně nabízí skvělé výkony elitních jezdců i zážitek pro sportovní nadšence. Online registrace jsou otevřeny do středy 23. června s možností přihlášení i na místě v den závodu.

Trasa dlouhá 31 km vede po zpevněných a lesních cestách prostředím CHKO Lužické hory, v okolí turisticky atraktivních a oblíbených obcí Prysk, Mlýny a Kytlice. Vybraná místa tratě nabízí neopakovatelné úseky a výhledy, kvůli kterým stojí za to přijet závodit. Na své si díky rychlé, atraktivní a nenáročné trati přijdou jak nejlepší závodníci, tak i hobby cyklisté. Přijeďte společně si zazávodit a strávit sportovní den s celou rodinou. Startují kategorie od nejmenších dětí, přes aktivní cyklisty i závodníci kategorie Elite. Pro závodníky do 16 let je připraven okruhový cross-country závod dle vypsaných kategorií.

Prezentace závodu bude probíhat od 8:30 u koupaliště v Horním Prysku. Start prvních dětských kategorií je v 10:00. Hlavní závod startuje ve 14:00 a dojezd prvního závodníka je očekáván po v. cca. 15:05. Propozice a další detaily najdete na webu nebo Facebooku Peklo Severu.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste