Saalbach – největší cyklistický region v Rakousku

27.07.2021 | Marek Matějka, foto Bjoern Haenssler

Saalbach – největší cyklistický region v Rakousku

Trasy a cesty rozmanité stejně jako krajina a samotné obce, mezi kterými vedou. Rozsáhlá síť cyklistických tras téměř bez hranic, i alpské gravel cesty, které díky své rozmanitosti nemají široko daleko konkurenci. To je Saalbach, největší region horské a gravel cyklistiky v Rakousku.

Horská střediska Saalbach Hinterglemm, Saalfelden Leogang a Fieberbrunn se už delší dobu v zimním období prezentují jako Skicircus. Ale v roce 2020 se sblížily i v létě. Milovníkům horské, silniční a gravel cyklistiky nabízejí devět lanovek na sedmi horách, více než 80 kilometrů značených trailů, společný bike ticket a obrovské množství štěrkových a asfaltových tras. Zde je možné zažít nespočet dobrodružství v sedle kol všeho druhu.

Gravel kola v Alpách?

Gravel si většina lidí spojuje především s rovinatými a zvlněnými vyjížďkami po prašných, lesních a asfaltových cestách. Ale také Alpy toho vyznavačům gravelu hodně nabízejí. Může jít o krátké výlety, okruhy na cestách se štěrkovým povrchem a v lese, nebo o bikepacking s cílem objevit nová místa a celý region. Gravely jednoduše rozšiřují obzor. Region, který byl dosud světově proslavený jako skvělá destinace horské cyklistiky, je nyní také tajným tipem pro tento nový a rostoucí typ cyklistiky. Gravely jsou pro všechny cyklisty dobrou příležitostí podívat se tam, kde je silniční nebo horské kolo nepustilo. Zatímco na silničním kole se můžeme vydat na krásné asfaltové silnice v regionu, na gravel biku se dostaneme i na úplně nová místa. Gravel přináší svobodu, nové zážitky, dobrodružství a blížší spojení s přírodou. To všechno mimo asfaltové silnice. V oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se skrývá dokonalý ráj štěrkových cest s libovolně variabilními možnostmi tras.

Více na austria.info

a saalbach.com.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste