Závod Segafredo Sahara Race není jen o cyklistice, ale i o bohatém využití místního pískového lomu, ten je z části zatopen a účastníci se zde mohou zchladit nebo zrelaxovat. Kromě závodního programu je možné v písníku od pátku do soboty kempovat a užít si tak naplno příjemné prostředí. Přes vodní hladinu je navíc ojediněle pro závod postavena 110 metrová lávka, ta láká jak závodníky, tak významné divácké zastoupení.

Pískový lom přivítá sportovce všech věkových kategorií již po šesté v řadě, kteří si mohou vybrat z několika atraktivních závodů v jedinečném prostředí. To vše za doprovodu výborné italské kávy Segafredo.

Program započne již v pátek večer nočními cyklistickými a běžeckými závody. Noční závod bezpochyby zpestří přejezd osvětlené lávky, jež tradičně láká desítky přihlížejících. Obávaného pádu do vody se však účastníci nemusí bát, jelikož podél lávky budou asistovat proškolení potápěči.

Sobotní den zahájí dětské závody. Ti nejrychlejší se mohou těšit na ceny z hračkářství Pompo včetně tomboly pro všechny zúčastněné. Poté přijdou na řadu závody s individuálními starty na nedalekých trailech na okruhu dlouhém 5 kilometrů. Traily prošly významnou obměnou a trasa vede lesem podél potoka, přes dřevěné lávky, písečné a štěrkové úseky, uměle vytvořené překážky, klopénky, hravé sjezdy a výjezdy.

Odpolední program zakončí vytrvalostní závod na 20 kilometrů. Ten povede po hradeckých lesích a blízkém okolí Marokánky. Účastnit se ho mohou rodiny s dětmi a široká veřejnost, která bude moci v závěru vyzkoušet přejezd 110m lávky.

Chybět nebude ani tombola s hlavní cenou dárkovým poukazem na ubytování na 1 noc pro dvě osoby se snídaní ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Dvorana v Karlových Varech. Další cenou je kávovar Segafredo Espresso 1 včetně kapslí, ochranný vak mBag značky Montone a cyklocomputer s chytrými hodinkami iGet. 

Informace o závodě včetně registrací na jednotlivé závody naleznete na stránce závodu.