Silvia Zanardi mistryní Evropy U23

10.09.2021 | Marek Matějka, foto Sirotti

Silvia Zanardi mistryní Evropy U23

V mimořádně krátkém závodě na 80 kilometrů vyhrála Italka Silvia Zanardi evropský titul v kategorii žen U23. Evropské tituly se rozdávaly také v juniorských kategoriích.


Páteční program Mistrovství Evropy v Trentu zahájili junioři. Zvítězil Francouz Romain Grégoire, který ve spurtu uprchlíků porazil Nora Pera Stranda Hagenese a krajana Lennyho Martineze. Hlavní skupina do cíle dorazila se ztrátou 10 sekund a v ní byl i nejlepší český reprezentant Milan Kadlec na 24. místě. Na 47. příčce dokončil Daniel Mráz. Ostatní Češi se do cíle nedostali. Osmý dojel slovenský talent Martin Svrček. V závodě juniorek se z titulu radovala Němka Linda Riedmann. Porazila domácí Eleonoru Ciabocco a Francouzku Eglantine Rayer. Bohužel ani v tomto závodě se česká výprava úspěchu nedočkala. Na 30. místě dokončila Julia Kopecky se ztrátou 3:34. Eliška Kvasničková nedojela. 


V ženách pod 23 let byla nejlepší Italka Silvia Zanardi, která porazil maďarskou všestranně talentovanou cyklistku Katu Blanku Vas a Francouzku Évitu Muzicovou. Česká reprezentace nikoho do tohoto závodu nenasadila.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste