ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY ovládl Daniel Babor

22.09.2019 | TZ - ČSC, foto Jan Brychta/svetcyklistiky.cz

ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY ovládl Daniel Babor

Závěrečným závodem Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 bylo městské kritérium v Mladé Boleslavi. Divácky velmi atraktivní závod, kdy závodníci bojovali o každý bod, vyhrál Daniel Babor z týmu TUFO-PARDUS Prostějov. Druhé místo obsadil Martin Boubal a třetí jeho týmový kolega Jiří Pokorný (oba CK Příbram Fany Gastro). Nejlepším nováčkem se stal Vojtěch Řepa.

Závodníci absolvovali celkem 35 tříkilometrových okruhů ulicemi Mladé Boleslavi se startem před Škoda Auto Muzeem a průjezdy okolo ŠKODA Zákaznického centra.

Od samotného začátku přitom ukazovali divákům skvělou show. Nejaktivněji si od začátku závodu počínal celek TUFO-PARDUS Prostějov a po první polovině závodu se díky této aktivitě dostal do vedení Daniel Babor. Mezitím se v krátkých pokusech o únik vystřídalo několik jezdců, úspěšný byl ale až ve druhé polovině závodu atak Jiřího Pokorného (CK Příbram Fany Gastro) a Adama Doležala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Ti díky tomu sbírali body a stoupali tak v průběžném pořadí.

V momentě, kdy se do virtuálního vedení dostal Jiří Pokorný, začal prostějovský tým likvidovat náskok ujeté dvojice. To se podařilo a poslední dvě velká bodování už byl peloton opět kompaktní. V závěrečném spurtu, kde si závodníci připisují dvojnásobný příděl bodů pak byl Babor druhý, čímž získal dostatečný počet bodů, aby si pojistil dnešní vítězství.

Průběh závodu jsme měli pod kontrolou, jen ten závěr byl takový hektický. Nicméně jsme dnes předvedli skvělý týmový výkon, s kolegy z týmu jsme spolupracovali a na mém vítězství mají také zásluhu,“ řekl vítězný Babor, který svým věkem stále spadá do kategorii U23.

Kompletní výsledky najdete ZDEMohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste