Sobotní časovku na Temelíně ovládl Rad-net ROSE Team

15.08.2021 | TZ organizátor závodu

Sobotní časovku na Temelíně ovládl Rad-net ROSE Team

SpOrto LPV Velká cena Temelína se dostává stále více do povědomí (nejen) cyklistické veřejnosti. Dokladem toho jsou každoročně rostoucí počty účastníků, ale také postupně narůstající kvalita startovního pole. O to druhé se letos prozatím stará především německý tým Rad-net ROSE Team, který na celý víkend do Temelína přijel v šestičlenném složení. Dočkali jsme se od nich traťového rekordu i kompletního obsazení stupňů vítězů v absolutním pořadí.

Dlouhou dobu to vypadalo, že jednu z předních pozic obsadí jihočeský matador a velezkušený závodník Martin Boubal z CT Weber. Když projel cílem v čase 27:10 a v té době průběžně druhému nadělil téměř minutu, málokdo čekal, že na vítězství bude potřeba čas ještě o více než minutu lepší. Velké věci se však začaly dít až na konci startovního pole, když přišli na řadu akademici a muži z kategorie 20 - 29 let. Do té doby zdánlivě nedosažitelná meta 27 minut byla rázem překonána hned šesti závodníky. A vítěz závodu Henri Uhlig (Rad-net ROSE Team) se dokonce dostal na čas 25:51!

Závod prý nebyl z jeho pohledu úplně lehký: “Teploty přes 30°C a mírný vítr dnes nepředstavovaly ideální podmínky. A na dlouhé rovince do Temelína to foukalo, takže to tam stálo hodně sil. V prvních dvou kolech se mi zde dařilo držet dobré tempo a myslím, že jsem tam na své soupeře nějaký čas najel. Ale v posledním okruhu jsem musel trochu polevit. Zítra se zúčastníme 100 km závodu v šesti lidech. Kapitána přímo určeného nemáme. Myslím, že každý z nás je schopen předvést pěkný výkon. Uvidíme, jak se závod vyvine. V každém případě očekáváme těžký selektivní závod, který by nám měl vyhovovat”.

SpOrto LPV Velká cena Temelína pokračuje v neděli silničním závodem. Od 10 hodin startují dětské závody přímo v blízkosti temelínské elektrárny, od 12 hodin se na start postaví dospělí závodníci, kteří mají možnost volit mezi 43 km a 100 km tratí. Výsledky naleznete ZDE.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste