Součástí RBB Tour také tradiční Dětský závod v Popelíně

08.06.2021 | Jiří Vlasák, foto: Lucie a Milada Zaňákovy

Součástí RBB Tour také tradiční Dětský závod v Popelíně

Příklady táhnou. Známá zkušenost. Takže když se na jihu Čech v okolí Jindřichova Hradce prohánějí tři dny velcí cyklisté při domácím etapovém závodě RBB Tour, je nanejvýš chvályhodné, když se k nim připojí i jejich malí cyklističtí kolegové. V rámci RBB Tour se tak děje při Dětském závodě v Popelíně.

Letos se tak stalo již po třetí. Závod organizuje Cyklistický klub Jindřichův Hradec společně s Obcí Popelín a je vypsán pro čtyři kategorie dětí ve věku 6 až 11 let. Je součástí Velké ceny Popelína, která je zároveň druhou etapou RBB Tour. 

„V předešlých letech byl závod vyhrazen pouze pro děti Základní školy Popelín. Letos jsme se s ohledem na zájem dětí ze širšího okolí rozhodli závod otevřít pro všechny zájemce. Myslím, že to závodu velmi prospělo. Zvýšila se účast a i konkurence,“ objasňuje posun v úrovni této akce starosta obce Popelín a ředitel závodu v jedné osobě Tomáš Zaňák. 

Svůj závod jedou děti po trati, po které jedou skuteční závodníci, vede je motorka, zvoní se jim do posledního kola a finišují do cílové rovinky. Pro malé cyklisty velký zážitek! 

„I když děti vědí, že odměna nikoho nemine, atmosféra závodu, povzbuzování diváků, rodičů, prarodičů a kamarádů je pohltí natolik, že na trati nechají všechny své síly a urputně bojují o vítězství,“ říká Tomáš Zaňák o závodu, který se v případě mladších kategorií jede na 1,2 a v případě starších na 1,8 km. 

Vyvrcholením pak je vyhlášení výsledků. Ceny dětem totiž předávají, a to velmi ochotně, nejlepší závodníci RBB Tour! 

loading...

Výsledky:

Mladší žákyně: 1. Michaela Ziková, 2. Aneta Hesová, 3. Michaela Kaštánková, 4. Bára Hájková, 5. Marie Hájková

Mladší žáci: 1. Matyáš Smrčka, 2. Adam Stejskal, 3. Ludvík Vít

Starší žákyně: 1. Sofie Varadi, 2. Karolína Hesová

Starší žáci: 1. Ondřej Maršík, 2. Tomáš Müller, 3. Eliáš Poláček, 4. Šimon Göth, 5. Vítek Nouza, 6. Alexandr Varadi, 7. Tobiáš Pacholík, 8. Jiří Vít, 9. Pavel Svoboda, 10. Daniel Jaroš, 11. Filip Slavík

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE