Soudal Quick-Step jede do Austrálie bez hvězd. Příležitost dostane Slovák Svrček

09.01.2023 | Marek Matějka, foto Wout Beel

Soudal Quick-Step jede do Austrálie bez hvězd. Příležitost dostane Slovák Svrček

Belgický WorldTeam Soudal Quick-Step oznámil nominaci na první etapový závod sezóny Tour Down Under. Do Austrálie nejede nikdo z největších lídrů sestavy, ani žádný špičkový sprinter.

Zdá se, že Soudal Quick-Step zahájí letošní sezónu WorldTour zlehka. Sprinteři Fabio Jakobsen a Tim Merlier se do Austrálie nechystají, stejně jako další lídři. Remco Evenepoel bude debutovat v Argentině a Julian Alaphilippe na Mallorce, takže na Tour Down Under Belgičané nominovali tuto sedmičku cyklistů: Mattia Cattaneo, Dries Devenyns, James Knox, Mauro Schmid, Jannik Steimle, Stan Van Tricht a Martin Svrček. 

Zcela bez ambicí však tým není. Cattaneo je dobrým časovkářem (letos je v programu prolog na 5 kilometrů) a kvalitním vrchařem a všestranným závodníkem a mohl by uspět v celkovém pořadí. Schmid a ostatní závodníci by se mohli pokoušet o jednotlivé etapy. Zkušený Devenyns před třemi lety vyhrál Cadel Evans Great Ocean Road Race, takže v Austrálii se mu daří.

"Určitě to nebude snadná Tour Down Under. Je to neobvyklý ročník, s krátkou úvodní časovkou, kde doufáme, že se někteří z našich borců umístí v první desítce, a ne moc příležitostmi pro sprintery. V některých dnech můžeme očekávat, že o vítězství budou bojovat menší skupiny a naším cílem je být u toho a něco zkusit, ještě před hlavním soubojem o celkové vítězství na těžkém Mount Lofty," vysvětlil sportovní ředitel Geert Van Bondt. "Máme silné a motivované mužstvo se zkušeným Driesem, který je naším kapitánem na silnici, a kluky jako Mattia, Jannik nebo Mauro, kteří mohou být v mixu a během týdne dosáhnout dobrých výsledků."

Pro teprve devatenáctiletého Svrčka je to debut ve WorldTour. Nejtalentovanější slovenský cyklista současnosti se stal stálým členem týmu už loni v červenci, ale v dresu Quick-Stepu stihl jen čtyři jednorázové závody a etapák Okolo Slovenska. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE